The Economist опублікували щорічний рейтинг найбільш зручних для життя міст. Київ зайняв місце в останній десятці

EIU (Economist Intelligence Unit) — сестринська компанія видання The Economist підсумувала свій щорічний список найзручніших міст на Землі. У списку 173 позиції, відповідно, він не тільки про те, які міста найзручніші, а й про те, які з них найменш придатні для життя. 

Щорічне дослідження оцінює міста за п’ятьма категоріями: стабільність, охорона здоров’я, культура та навколишнє середовище, освіта та інфраструктура. Карта (нижче) та діаграми показують порівняння міст цього року. 

У 2024-му Відень знову посів перше місце й отримав таким чином титул найзручнішого для життя міста у світі третій рік поспіль. Столиця Австрії отримала ідеальні бали в чотирьох із п’яти категорій індексу, але відсутність великих спортивних подій сприяла її дещо нижчому результату у категорії "Культура та навколишнє середовище".

До п’ятірки лідерів увійшли ще три європейські міста: Копенгаген, Цюрих і Женева. Усі три вирізняються своєю невеликою чисельністю населення, що, як правило, призводить до зниження рівня злочинності та меншої кількості людей на дорогах і системах громадського транспорту. Два канадських міста — Калгарі та Ванкувер — і чотири в Азійсько-тихоокеанському регіоні — Мельбурн (Австралія), Сідней (Австралія), Осака (Японія) та Окленд (Нова Зеландія) — завершують десятку.

Перше місце з іншого боку списку посів зруйнований війною Дамаск. Сирійська столиця називається найменш придатним для життя містом у цьому індексі з 2013 року. Нічого не змінилося й у 2024 році.

Київ також показує погані показники: через війну, а отже небезпеку та зруйновану інфраструктуру, а також адміністративні проблеми столиці по цілому ряду напрямків. Столиця України відповідно посіла 165 місце. Ми в останній десятці другий рік поспіль (у 2022-му Київ було вилучено зі списку).

На найбільшу кількість пунктів цього року було переміщено Тель-Авів: ізраїльське місто впало на 20 позицій у рейтингу до 112-го місця.  Все через черговий виток війни в Газі. 

 

Economist

18.07.2024
Про це повідомляє NV. Виставка під назвою "Її очима" відкриється 19 липня в Національному музеї Тараса Шевченка. На ній будуть представлені роботи трьох українських фотографок: Анастасії Вербової (Ins...
Далее
11.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням LB.ua — видавництво, в якому Макс Левін працював 10 років. Нагадаємо, що цього видатного українського репортажного, військового фотографа росіяни вбили на сам...
Далее
08.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Facebook видавництва Vivat. Книга під назвою "Залізний генерал. Уроки людяності" та авторства Людмили Долгоновської очікується до виходу 19 серпня. Окрім п...
Далее