"20 днів у Маріуполі", "Оппенгеймер" та Емма Стоун: в Лондоні роздали премії "БАФТА"

В Лондоні пройшла 77-ма церемонія вручення премії Британської академії телебачення та кіномистецтва БАФТА. Це найбільша британська нагорода та остання велика кінонагорода перед "Оскаром". І цього разу обійшлося без сюрпризів. Всі головні нагороди забрав "Оппенгеймер" Крістофера Нолана. 

Всього у байопику про створення атомної бомби було тринадцять номінацій, сім з яких виявилися виграшними: "Найкращий фільм" разом із "Найкращим режисером" для Нолана, "Найкращим актором" для Кілліана Мерфі та "Найкращим актором другого плану" для Роберта Дауні-молодшого. Фільм також отримав нагороди за операторську роботу, монтаж та оригінальну музику. 

 

bafta_20_days_in_Mariupol

 

Роботу Лілі Гладстон у фільмі Мартіна Скорсезе "Вбивці квіткової повні" Британська кіноакадемія проігнорувала — не було навіть номінації — тому за відсутністю серйозних конкуренток найкращою акторкою була названа Емма Стоун. Стрічка Йоргоса Лантімоса "Бідолашні створіння" на додачу отримала нагороди за дизайн костюмів, макіяж і зачіски, роботу художників постановників і чомусь за найкращі візуальні ефекти. 

Кращим британським фільмом року було названо "Зону інтересів" Джонатана Ґлейзера. Він же отримав приз за звук та, парадоксально, за найкращий неангломовний фільм. 

Найприємнішою для нас новиною серед всіх цих нагород стала премія за найкращий документальний фільм для Мстислава Чернова та його "20 днів у Маріуполі". Перший український "Оскар" став ще ближчим. 

З повним списком переможців можна ознайомитись тут

 

baftas-nolan

bafta/cillian-murphy-oppenheimer

02.04.2025
Девід Фінчер має легку слабкість до сиквелів чужих робіт. Колись режисер планував зняти продовження фільму "Всесвітня війна Z". Але на превеликий жаль його версію зомбі-апокаліпсиса ми не побачимо. На...
Далее
01.04.2025
Не вистачає Джейкоба Елорді в ролі продюсера The Beatles Джорджа Мартіна, щоб можна було сказати, що у свій масштабний проєкт Сем Мендес зібрав всіх популярних молодих чоловіків західного кінематограф...
Далее