"20 днів у Маріуполі", "Оппенгеймер" та Емма Стоун: в Лондоні роздали премії "БАФТА"

В Лондоні пройшла 77-ма церемонія вручення премії Британської академії телебачення та кіномистецтва БАФТА. Це найбільша британська нагорода та остання велика кінонагорода перед "Оскаром". І цього разу обійшлося без сюрпризів. Всі головні нагороди забрав "Оппенгеймер" Крістофера Нолана. 

Всього у байопику про створення атомної бомби було тринадцять номінацій, сім з яких виявилися виграшними: "Найкращий фільм" разом із "Найкращим режисером" для Нолана, "Найкращим актором" для Кілліана Мерфі та "Найкращим актором другого плану" для Роберта Дауні-молодшого. Фільм також отримав нагороди за операторську роботу, монтаж та оригінальну музику. 

 

bafta_20_days_in_Mariupol

 

Роботу Лілі Гладстон у фільмі Мартіна Скорсезе "Вбивці квіткової повні" Британська кіноакадемія проігнорувала — не було навіть номінації — тому за відсутністю серйозних конкуренток найкращою акторкою була названа Емма Стоун. Стрічка Йоргоса Лантімоса "Бідолашні створіння" на додачу отримала нагороди за дизайн костюмів, макіяж і зачіски, роботу художників постановників і чомусь за найкращі візуальні ефекти. 

Кращим британським фільмом року було названо "Зону інтересів" Джонатана Ґлейзера. Він же отримав приз за звук та, парадоксально, за найкращий неангломовний фільм. 

Найприємнішою для нас новиною серед всіх цих нагород стала премія за найкращий документальний фільм для Мстислава Чернова та його "20 днів у Маріуполі". Перший український "Оскар" став ще ближчим. 

З повним списком переможців можна ознайомитись тут

 

baftas-nolan

bafta/cillian-murphy-oppenheimer

12.07.2024
Виходить в нього не дуже. Опубліковано тизер фільму "Капітан Америка: Чудесний новий світ" — 35-та частина супергеройського кіновсесвіту Marvel та перша серйозна (після серіалу "Сокіл та Зимовий солда...
Далее
12.07.2024
Якщо й повертатися в кіно, то гучно й яскраво. Опубліковано тизер фільму "Речовина" — бодігорору про зірку шоу з аеробіки (Мур), яку звільняють з роботи через вік (50 років). Та спочатку падає в емоці...
Далее