5 українських фільмів будуть представлені на фестивалі Ukraine On Film у Брюсселі

20 січня у Брюсселі відкриваються щорічні Дні українського кіно. Фільм-відкриття – класична німа стрічка Олександра Довженка «Земля» у супроводі живої музики від знаменитого українського етно-хаос гурту «ДахаБраха». Окрім цього, у Брюсселі буде представлено чотири нових фільми з України, відзначених міжнародними нагородами.

 

 

Концепція Днів українського кіно 2017 – дослідження кордонів. Фільми розповідають про кордони між націями, які пролягають не лише у просторі, але й у площині цінностей. Зокрема «Українські шерифи» Романа Бондарчука та «Маріуполіс» Мантаса Кведаравічюса – документальні стрічки, зняті в областях України, що нині живуть під тиском російського агресора і переосмислюють свою ідентичність. «Українські шерифи» здобули Спеціальний приз журі на IDFA і цього року були висунуті на «Оскар» від України, а прем’єра «Маріуполісу» відбулася у рамках програми Panorama Documente на Берлінале. Фільм Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» – історія заробітчанки, разом з якою камера здійснює подорож по обидва боки кордону між Україною та Європою, простежуючи разючі контрасти. Фільм здобув Приз екуменічного журі Міжнародного кінофестивалю у Мангеймі-Гайдельберзі, а виконавиця головної ролі – Особисту нагороду за неперевершене виконанні ролі на цьому ж кінофестивалі. Стрічка також здобула головний приз Одеського міжнародного кінофестивалю за найкращий український фільм.

Після вторгнення Росії у Крим та на Донбас, українці буквально стикнулися з новими кордонами на півдні та сході. Картина Віталія Манського «Рідні» розповідає про власну сім’ю режисера, яка опинилася розділеною. Світова прем’єра «Рідних» відбулася на кінофестивалі у Карлових Варах, стрічка представляла Україну в офіційній програмі Міжнародного кінофестивалю в Торонто, а також змагалася в основному конкурсі фестивалю DOK Leipzig.

«Земля» Олександра Довженка, створена у 1930 році, – найвідоміший український фільм, зразок авангардного німого кіно. На міжнародному референдумі кінокритиків у Брюсселі 1958 року цю стрічку було названо одним із 12 найвизначніших здобутків світового кінематографа. «Земля» була заборонена через 9 днів після свого виходу і уславлена в Україні лише після смерті Довженка у 1956 році. Картина зафіксувала драматизм цивілізаційного вибору між традиціями та колективістською утопією, що постав перед українцями у 1920-их роках, відтак породила чимало суперечливих інтерпретацій. У 2012-му році «Земля» на замовлення Довженко-Центру була відреставрована і отримала новий музичний супровід від українського етно-хаос гурту «ДахаБраха», за плечима в якого – участь у таких фестивалях, як Glastonbury, Roskilde та Eurockéennes de Belfort.

Щорічні Дні українського кіно у Брюсселі представляють найбільш резонансні сучасні стрічки, а також кінокласику в живому супроводі відомих українських музикантів. У 2017-му році кіноогляд пройде вдруге. Покази відбуваються у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній інституції Бельгії.

 

 

21.02.2025
Не пройшло й декількох днів після перехоплення Amazon MGM Studios творчого контролю над франшизою про Джеймса Бонда, як засновник Amazon та нинішній виконавчий голова компанії Джефф Безос поставив пит...
Далее
21.02.2025
Це несподіваний поворот подій, який може призвести до деградації історії про найвідомішого шпигуна у світі: Amazon MGM Studios бере на себе креативний контроль над франшизою Джеймса Бонда. Новина, яка...
Далее
21.02.2025
Нещодавно стало відомо, що Мартін Скорсезе виступить виконавчим продюсером серіальної адаптації свого фільму "Мис Страху", але наразі режисер підготував для нас дійсно цікавий проєкт: кримінальну драм...
Далее