

Бенедикт Камбербетч поскаржився, що його загодовували під час фільмування "Доктора Стренджа"
Голлівуд – це "жахливо марнотратна індустрія", сказав актор, особливо критикуючи витрати ресурсів на побудову декорацій, освітлення й зокрема нарощування м’язової маси для блокбастерів. "Це жахливо — їсти понад свою потребу", — сказав Камбербетч у подкасті, присвяченому їжі, Ruthie’s Table 4, ведучої Рут Роджерс. Він згадав, що під час зйомок у "Докторі Стрейнджі" їв п’ять разів на день. Крім того, він перекушував вареними яйцями, мигдалем і сиром, аби отримати достатньо білка для трансформації свого тіла.
"Повертаючись до теми відповідальності, раціонального використання ресурсів і стійкості, я думав: “Що я взагалі роблю? Я міг би нагодувати цілу сім’ю тим, що сам з’їдаю”", — додав актор.
"Згадаймо про декорації, які не переробляються, транспорт, їжу, житло, а ще — світло та енергію. Скільки потужності потрібно, щоб створити денне світло і забезпечити сталу освітленість у студії. Це величезні витрати енергії", — продовжив Камбербетч.
Водночас він визнав, що акторів часто звинувачують у лицемірстві, коли вони скаржаться на відсутність прагнення до сталості довкілля в Голлівуді, проте зазначив, що намагається просувати "зелені ініціативи" на знімальних майданчиках, і як актор, і як продюсер. Як приклад він навів одноразовий пластик: "Не обов’язково видавати знімальній групі пластикові пляшки. Якщо ти в пустелі й немає іншого вибору, це інша справа. Але ми ж у XXI столітті".
Фільми в середньому спричиняють від 391 метричної тонни викидів CO2 для малих проєктів до 3 370 тонн — для масштабних блокбастерів. Це еквівалентно енергоспоживанню 702 домогосподарств за рік. У 2021 році Гільдія продюсерів Америки виступила із закликом до переходу на чисту енергію в масштабах усієї індустрії.
"Зміни клімату впливають на наші зйомки. Наше здоров’я й безпека, а також локації для фільмування зазнають непоправної шкоди через зростання рівня забруднення, лісові пожежі, повені, бурі та посухи", — йшлося у заяві: "Міри зі сталого розвитку, які наразі застосовуються у нашій індустрії, є несистемними та абсолютно недостатніми для протидії сучасним загрозам".
Лісові пожежі в Лос-Анджелесі на початку цього року, які забрали життя 31 людини та знищили понад 16 000 будівель, знову привернули увагу до участі голлівудської індустрії в екологічних ініціативах. Серед знаменитостей, чиї будинки були знищені вогнем: Ентоні Гопкінс, Мел Ґібсон, Біллі Крістал, Періс Хілтон. Девід Лінч загинув після того, як був змушений евакуюватися.
Деякі студії вже взяли на себе зобов’язання скоротити свій вуглецевий слід. Наприклад, The Walt Disney Company планує "купувати або виробляти 100% електроенергії з нульовим вуглецевим слідом" до 2030 року.
Разом із тим треба розуміти, що фільм за 300 мільйонів не може бути екологічним у виробництві. Величезні ресурси, необхідні для створення таких масштабних проєктів, а також для їх просування і реклами, роблять логістику та мислення Голлівуду часто несумісними з принципами екологічної відповідальності.
Так само не дуже зрозумілі претензії Камбербетча до харчування: супергерої здебільшого м'язисті й для того, щоб ці м'язи отримати треба посилено харчуватися. Гідною відповіддю стурбованих акторів, або навіть протестом, була б відмова від участі в таких зйомках, але пожалітися на великі порції та масштабні декорації (що в цьому поганого?) — це одне, а от відмовитися від шестизначних гонорарів — це зовсім інше.