В Україні започаткували новий кінофестиваль. З ним одразу почалися скандали

Фестиваль називається "Cinema for Victory". Він пройде з 23-го по 25 лютого. Про цілі та суть заходу вказано на його офіційній сторінці в Facebook: "За підтримки Президента України, за ініціативи Держкіно України до десятої річниці вторгнення росії на територію України та до другої річниці повномасштабної війни започатковано проведення Ukrainian National Film Festival "Cinema for Victory" – кінофестиваль фільмів, знятих під час російсько-української війни. Мета кінофестивалю "Cinema for Victory" в 2024-му році полягає в популяризації документального кіно, створеного під час російсько-української війни". 

Чим більше продуманих, якісних, справжніх кінофестивалів буде в нашій країні тим краще. Але при більш детальному розгляді жоден з цих прикметників до "Cinema for Victory" застосувати не можна. Як вказано на сайті програма фестивалю буде складатися з семи національних фільмів та трьох спеціальних позаконкурсних показів.

Заявки на участь автори та продюсери повинні подати в період з 15-го по 22 лютого. Це виглядає дивно, адже стартує "Cinema for Victory" вже 23 лютого. Тобто організатори заходу повинні в ніч з 22-го на 23 лютого відібрати як мінімум сім фільмів, написати, зверстати за їх мотивами презентації, розділи на сайті, розіслати пресрелізи в медіа і зробити всі інші пов'язані зі складною фестивальною "кухнею" справи.

Зробити все це у такий короткий термін неможливо. Відповідно, складається враження, що сам відбір — фікція, а список фільмів вже готовий. 

З урахуванням нелогічної організації, виглядає дивним список учасників іноземного журі фестивалю: Шон Пенн, культовий режисер Абель Феррара, доволі відомий актор Лієв Шрайбер, данський кінооператор Бо Тенгберг, британський продюсер, режисер та антрополог Андре Сінгер та знову ж таки британський режисер та продюсер Майкл Волдман. Цікаво, ці люди дійсно будуть переглядати фільми та брати участь у їх оцінюванні?  

Ситуація стає більш зрозумілою, якщо подивитися на склад оргкомітету фестивалю, який "сформовано для підготовки та проведення заходу": скандальна очільниця скандального Держкіно Марина Кудерчук, продюсер "Свінгерів" Андрій Ногін, конформіст державних рішень, керівник "Молодості" Андрій Халпахчі, директор ГО "Трибунал" (що б це не означало) Олег Яцура і так далі. 

Режисерка та сценаристка Ірина Цілик запитала в Андрія Ногіна (він голова оргкомітету) щодо абсурдного таймінгу фестивалю та не отримала чіткої відповіді. 

З усім тим, буде цікаво подивитися на список відібраних фільмів та на, власне, перебіг фестивалю. А ще дізнатися, на які кошти він проводиться.  

 

Cinema for Victory

17.04.2024
Опубліковано трейлер фільму "Тато" ("Daddio" в оригіналі) — розмовної драми про жінку, на ім'я Гірлі, яка бере таксі з аеропорту й натрапляє на водія, на ім'я Кларк. Першу грає Дакота Джонсон, другого...
Далее
16.04.2024
Опубліковано трейлер серіалу "Темна матерія" — науково фантастичного трилеру про чоловіка, фізика, який губиться в альтернативних версіях свого життя й намагається знайти рідний світ поки не стало піз...
Далее
16.04.2024
Документальна стрічка, за яку Мстислав Чернов разом із продюсерками Мішель Мізнер й Рейні Аронсон-Рат отримали премію "Оскар" з'явиться на Netflix. Станеться це вже 21 квітня, як повідомляється на сто...
Далее