Гітарист U2 отримав ірландське громадянство. Після 62 років проживання в країні

Едж, який відповідає в легендарному ірландському гурті U2 за водночас мелодичну й колючу гітару, бек-вокал та іноді клавішні нарешті отримав ірландське громадянство. Сталося це із 63-річним музикантом, народженим у Великій Британії, в понеділок — через 62 роки після його переїзду до Ірландії. Едж назвав цей крок "давно очікуваним".

U2 вже давно стали символом Ірландії, а в’язані шапки Еджа майже національним надбанням. Але Девід Гауелл Еванс (справжнє ім'я Еджа) не був громадянином країни донині.

"Я трохи забарився з паперами», — пожартував він перед журналістами після церемонії в Кілларні, графство Керрі й додав: "Я живу в Ірландії з одного року. Але час настав. І я не міг би більше пишатися своєю країною за те, що вона робить і що вона собою являє".

Еванс народився в Англії в родині валійців, але вважає себе ірландцем, а Ірландію своїм домом з самого дитинства.

У 1976 році він заснував гурт U2 разом із трьома шкільними друзями з Дубліна — Полом Г’юсоном (відомим як Боно), Ларрі Малленом-молодшим (ударні) та Адамом Клейтоном (бас). У 1980-му вони випустили альбом "Boy", у 1983-му пісню "Sunday Bloody Sunday" (про часи "Лихоліття" у Північній Ірландії) й решта вже історія. 

Втім, Еванс ніколи не знаходив часу оформити громадянство: "Чесно кажучи, були моменти, коли все, що потрібно було — це заповнити одну форму, але я радий, що це сталося саме зараз. Це має для мене глибше значення".

У прикріпленому до одягу значка з кольорами ірландського прапора Еванс присягнув на вірність і відданість ірландській державі разом із сотнями інших нових громадян у залі Gleneagle Arena. Це була одна з кількох церемоній, що відбулися одна за одною в понеділок і вівторок, у межах яких громадянство отримали 7500 людей.

Едж зазначив, що церемонія була дуже зворушливою та особливо важливою для нього через підтримку Ірландією багатосторонніх організацій, зокрема Міжнародного кримінального суду та ООН, а також за її здатність "казати правду у вічі владі".

"Я завжди почувався ірландцем, Ірландія завжди буде моїм домом, і я безмежно вдячний за це", — сказав він. Ірландія, за його словами, демонструє справжнє лідерство у світі: "Це сталося в найкращий момент мого життя, і я просто щасливий, що можу бути ще глибше пов’язаний зі своєю батьківщиною".

7500 претендентів на громадянство, які беруть участь у церемоніях у графстві Керрі, походять із понад 143 країн. Найбільше з Індії — 1 888 осіб, далі Бразилія — 817, Велика Британія — 516, Філіппіни — 480, Румунія — 470 та Польща — 396. 

Міністр юстиції, внутрішніх справ і міграції Ірландії Джим О’Каллаген заявив, що церемонії є важливою віхою, яка з’єднає нових громадян з їхньою названою батьківщиною. Він сказав: "Це велика честь — стати громадянином цієї країни. Звісно, це передбачає певні обов’язки та відповідальність, і я думаю, що кожен, хто набуває громадянства, усвідомлює це".

Його коментарі пролунали на тлі зростання протестних настроїв щодо імміграції в США, Європі, включно з Ірландією та Північною Ірландією. У неділю тисячі протестувальників вийшли на мітинг у центрі Дубліна: дехто тримав плакати з написом "Ірландія переповнена", інші — носили кепки з гаслом "Make Ireland Great Again".

 

Tags: U2, The Edge
25.07.2025
Опубліковано новий трейлер фільму "Одна битва за іншою" — гостросюжетного трилеру із елементами чорної комеді про чоловіка на ім'я Боб Фергюсон (Леонардо Ді Капріо), який після періоду хіпі закохуєтьс...
Далее
24.07.2025
Можливо їх тепер закриють також. Принаймні "Пізнє шоу зі Стівеном Кольбером", яке також належало Paramount закрили, щоб потішити Дональда Трампа: Кольбер постійно критикував чинного президента США, а...
Далее