Кортні Лав, Еллен Дедженерес, Раян Ґослінґ, Єва Мендес. Американські знаменитості тікають від Трампа. Переважно в Англію

Перший раз, коли Дональд Трамп балотувався в президенти, багато людей говорили про те, що залишать Сполучені Штати, якщо він переможе. Їхній блеф розкрився після приголомшливої перемоги Трампа у 2016 році. Навіть ті, хто потенційно міг би швидко переїхати, здебільшого залишилися, коли шок поступово вщух, а безліч знаменитостей почали відкрито протестувати проти політики Білого дому. Або просто висміювали представників адміністрації Трампа через беззубі пародії в Saturday Night Live.

Посил був зрозумілий: ми нікуди не йдемо, ми залишаємося, боремося та рухаємося з надією далі. На додачу у 2020 році розпочалася глобальна пандемія й на перший план вийшли зовсім інші проблеми, не пов’язані з політичним переїздом. До того ж наприкінці того ж року Трамп програв вибори.

Та коли Дональд Трамп вдруге заїхав в Білий дім ситуація кардинально змінилася. Як нещодавно стало відомо Кортні Лав прагне отримати громадянство Великої Британії. Подружжя телеведучої Еллен Дедженерес та акторки Порши де Россі вже переїхали до Великої Британії та нещодавно виставили на продаж свою останню нерухомість у США, що вказує на остаточність їхнього рішення.

Раян Ґослінґ, Єва Мендес та їхні двоє дітей минулого літа переїхали до Лондона – того ж міста, де зірка фільму "Барбі" Америка Феррера вже придивляється до шкіл, що може свідчити про її майбутній переїзд. Розі О’Доннелл відкрито заявила, що покидає США через занепокоєння за свою небінарну дитину – вона вирішила податися до Ірландії та отримати там громадянство. Уродженка Техасу Єва Лонгорія тепер мешкає в Іспанії та Мексиці, хоча минулої осені запевнила, що цей переїзд не має політичного підтексту.

Ця кількість знаменитостей – це ще не масова втеча, але люди почали переходити від слів до справи й саме через другий термін Трампа. Багато зірок підтримували Камалу Гарріс й висловлювалися на захист різних ініціатив після переобрання Трампа, часто прямо або опосередковано виступаючи проти нього. Однак загальний тон і гучність заяв цього разу значно приглушені, так само як і серед звичайних американців. Це, ймовірно, відображає втому та, якщо не прийняття, то хоча б усвідомлення, що перемога Трампа у 2016-му не була випадковістю, як сподівалися багато хто.

Залишають країну не лише знаменитості (хоча, звичайно, здебільшого це заможні люди): загалом кількість американців, які подають заявки на британське громадянство, зросла на 40%.

Цих людей важко звинувачувати. Другий термін Трампа набагато більше зосереджений на перебудові уряду та всієї країни (й світу), й частина цієї стратегії полягає в тому, щоб сказати кожному, хто не вписується в певний стандарт, що їх не вважають справжніми американцями (прямо як у фільмі Алекса Гарленда "Громадянська війна", коли герой Джессі Племонса з автоматом у руках запитував: "Які саме ви американці?").

Жінкам, представникам расових меншин та загалом усім, хто не є білим гетеросексуальним чоловіком, дають зрозуміти, що вони – "люди DEI" (diversity, equity, inclusion; різноманітність, рівність, інклюзія) і що їх позбудуться, якщо вони не підкоряться. Випадок Розі О’Доннелл викликає особливе співчуття: будь-який батько, чия дитина не вписується в традиційні категорії, має всі підстави боятися, що її права можуть бути відібрані.

На цьому фоні не дивує поведінка топменеджменту Голлівуду, які дали зрозуміти, що готові підлаштовуватися під Трампа, згортаючи свої DEI-ініціативи. Втім, випереджають голлівудських функціонерів технологічні компанії, багато з яких почали співпрацювати з Трампом ще до його перемоги. 

Всі вищеописані випадки стосуються людей захищених їхнім багатством. Ніхто зі знаменитостей не постраждає так глибоко, як, наприклад, трансгендерна дитина, чиї батьки не можуть дозволити собі переїхати навіть із республіканського штату, не кажучи вже про іншу країну. Чи мільйони легальних та нелегальних мігрантів, які працюють на американські компанії. Чи просто незгодні люди із доходом середнім або нижчим за середній.

До певної міри можливість швидко уникнути політики Трампа перетворилася на ще один предмет розкоші для 1% населення. Це не вина знаменитостей: вся відповідальність лежить на Трампі, і вона колосальна. Але показовим є те, що одним із найкращих способів уникнути його впливу, стало за величезні гроші переїхати до одного з найдорожчих міст світу Лондону. Якщо раніше звичайні американці заздрили знаменитостям через їхні розкішні будинки чи безтурботні відпустки, то тепер їм залишається заздрити базовим правам та свободі від переслідувань. Це по-справжньому "трампівська" реальність: ти можеш не бути пригнобленим, якщо в тебе є гроші.

(За мотивами матеріалу The Guardian)

 

celebrities leaving the US

09.04.2025
Колись вимерлий вид жахливих вовків (або лютововків, або the Dire Wolves) повернувся до життя через 10 000 років після зникнення й за це частково варто подякувати всесвіту "Гри престолів" Джорджа Р. Р...
Далее
27.03.2025
У вівторок компанія розробник штучного інтелекту OpenAI запустила, як вони самі сказали "найсучасніший генератор зображень", вбудований у GPT‑4o — велику мовну модель доступну для тих, хто оформив пла...
Далее