На перемогу Камали Гарріс, окрім інших, чекають й у Голлівуді. На що в Лос-Анджелесі сподіваються та чого бояться?
Відмова Джо Байдена від подальшої участі у перегонах та вихід на перший план віце-президентки США Камали Гарріс сколихнуло політичне життя Америки загалом та президентські перегони зокрема. Втім, окрім очевидних вигодоотримувачів (та постраждалих) потенційного сходження Гарріс в Овальний кабінет, є й неочевидні: найрізноманітніші функціонери Голлівуду.
Видання The Hollywood Reporter написало щодо цього великий матеріал, в якому сподівання кінематографістів перемежовуються із їхніми побоюваннями та спробами донести й те та інше до нової учасниці перегонів.
Про те, що Голлівуд з полегшенням сприйняв рокірування Байдена та Гарріс говорять в першу чергу гроші. Пожертви, які традиційно ліберальні мешканці лос-анджелеських пагорбів прикрутили після невдалих дебатів Трампа та Байдена знову потекли рікою після зняття з виборів останнього. Лос-Анджелес продемонстрував сильну підтримку Гарріс, зокрема реперка Карді Бі, акторки Джеймі Лі Кертіс та Віола Девіс, а також телепродюсер Шонда Раймс публічно зробили свої пожертви. Лише через 24 години після відходу Байдена кампанія Гарріс потрапила в заголовки газет, зібравши рекордну суму в 81 мільйон доларів. Зрозуміло, що за цими пожертвами криються очікування.
Та насправді Голлівуд далеко не такий монолітний як може бачитися ззовні. Поки вищевказані жінки можуть підтримувати Гарріс через її чіткі та притомні позиції щодо прав, власне, жінок, різні групи лобістів транслюють та впливають на прийняття інших, більш специфічних відносно індустрії, рішень. Це розділення можна поділити на дві групи, які своєю чергою можна узагальнити, як профспілкові інтереси та інтереси великого бізнесу (серед них є й технологічні гіганти, які вибили двері в Голлівуд з ноги). Всередині цього розколу тихо діють ті самі голлівудські лобісти, які тиснуть на законодавців на тлі цієї суперечки, яка точно перекинеться на наступну адміністрацію та сформує майбутнє галузі.
Motion Picture Association, торгова група, що представляє студії, вступила в конфлікт із голлівудськими профспілками та гільдіями з питань антимонопольного законодавства та праці. У червні вона написала Федеральній комісії зв’язку, що конкуренція на ринку є сильною.
Втім, у відвертих розмовах з The Hollywood Reporter представники, обізнані з лобістськими зусиллями сценаристів, режисерів, продюсерів і акторів кажуть, що їхні групи голосно говорять про послаблений стан конкуренції в Голлівуді. Головне їхнє занепокоєння: технологічні гіганти, які стирають поділ між студіями та дистриб’юторами та відповідно монополізують ринок. Нещодавно Гільдія режисерів США зустрілася з антимонопольним відділом Міністерства юстиції. "Ми стурбовані", — сказав виконавчий директор DGA (Гільдія режисерів) Рассел Холландер й продовжив: "Чомусь антимонопольний закон не поширюється на технологічні компанії".
Продюсери, чий вплив та зарплати скорочуються під час переговорів зі студіями, які все більше розповсюджують свій власний контент, так само розчаровані. За словами людей, які знають ситуацію, Гільдія продюсерів США створила внутрішню робочу групу, яка вивчає питання конкуренції в галузі.
Для профспілок, давніх союзників і непохитних прихильників Байдена, антимонопольне законодавство є засобом розв'язання трудових питань. Втім, поблажливе ставлення до технологічних гігантів в цьому питанні та необізнаність щодо позиції Гарріс не роблять їхню підтримку безтурботною. Минулого року WGA (Гілідія сценаристів) та SAG-AFTRA (гільдія акторів) після багатомісячного страйку підтримали зміни до інструкцій щодо злиття великих компаній, які враховують вплив запропонованої угоди на умови праці. Й заспокоїлися. Угода ця була ухвалена не без втручання Ліни Хан — голови Федеральної торгової комісії. Водночас Хан є суб'єктом постійного невдоволення представників великого бізнесу, які точно будуть тиснути (лобіювати) на Гарріс щодо її звільнення.
Профспілки ж можуть взяти на себе (й скоріш за все візьмуть) ще більшу роль у збереженні Ліни Хан на посаді. Якщо ж Камала Гарріс вирішить відійти від основи антимонопольної політики цієї адміністрації у бік великих грошових інтересів, це може зашкодити підтримці її кандидатурі в профспілках. Пожертви від Карді Бі, Джеймі Лі Кертіс, Віоли Девіс та всіх інших скоротяться якщо не зникнуть зовсім.
А привидів для занепокоєння у Гільдій достатньо. Внутрішнє коло радників Камали Гарріс включає її сестру Майю Гарріс, чий чоловік Тоні Вест є впливовим голосом у Кремнієвій долині. Він збирає там кошти для демократів і, наприклад, організував кампанію Uber проти організованої праці. Читай профспілок.
Таким чином боротьба технологічних гігантів за, у випадку перемоги Трампа — перебудову системи, а у випадку перемоги Гарріс — збереження свого унікального положення, знайшло своє відображення й у Голлівуді. Те як ми дивимось кіно продовжує не просто змінюватись, а для багатьох функціонерів системи буквально висить на волосинці.