

Перші обриси "Оскару". В Лос-Анджелесі роздали "Золоті глобуси". Перемогли мексиканський мюзикл та емігрантська драма
В Голлівуді пройшла 82-га церемонія вручення премії "Золотий глобус". Її можна назвати репетицією "Оскару" тільки тому, що це єдина відома широкому загалу американська нагорода перед врученням "Оскару" 3 березня 2025 року. На додачу робити якісь конкретні прогнози, щодо переможців премії Американської кіноакадемії спираючись на переможців "Глобусу" не коректно, бо голосують в обох інституціях різні люди (за "Глобуси" відповідає Golden Globe Foundation — організація, що представляє інтереси міжнародних журналістів, які писали про американську індустрію розваг).
Однак, певний вектор імена переможців "Золотого глобусу" задати можуть. Принаймні медійний: академіки, які голосують на "Оскарі" звернуть увагу на новини й це може вплинути на те, кому вони віддадуть свій голос.
В цьому плані нас цікавлять переможці в категоріях "Найкращий мюзикл або комедія" та "Найкращий драматичний фільм". Ними цього року стали фільми "Емілія Перес" та "Бруталіст" відповідно. Мюзикл француза Жака Одіара про мексиканського наркобарона, який захотів змінити стать на додачу переміг в категоріях "Найкраща акторка другого плану" (Зої Салдана), "Найкраща оригінальна пісня" (El Mal) та "Найкращий фільм неанглійською мовою".
"Бруталіст", крім найкращої драми, переміг в категоріях "Найкращий режисер" (Брейді Корбет) та "Найкращий актор у драматичному фільмі" (Едріен Броуді).
Цікаво чи збережуть ці два авторські проєкти, які насправді та на жаль мало хто дивився цей імпульс й на "Оскарі".
В категорії "Найкраща акторка в мюзиклі або комедії" перемогла Демі Мур за свою роль у фільмі "Субстанція". Це її перша акторська нагорода. Шанси Мур отримати принаймні номінацію на "Оскар" зросли, що тішить. В категорії "Найкраща акторка у драматичному фільмі" як не дивно (багато хто ставив на Анджеліну Джолі за роль в біографічній драмі "Марія" про Марію Каллас) перемогла Фернанда Торрес за роботу у також біографічному фільмі Волтера Саллеса ("Щоденники мотоцикліста") про бразильську активістку та юристку Юніс Пайва "Я досі тут".
Найкращим актором другого плану став Кіран Калкін за роль у трагікомедії Джессі Айзенберга "Справжній біль". Що також тішить, адже одним з номінантів у цій категорії був фігурант бази даних центру "Миротворець" росіянин Юрій Борисов зігравший охоронця сина російського олігарха в фільмі "Анора" Шона Бейкера. До слова ця сентиментальна історія не перемогла в жодній категорії. Сподіваємось ця тенденція збережеться й надалі.
Зірка фільмів Marvel Себастьян Стен вже вкотре доводить, що він вправний актор. Але цього року ці зусилля підкріпляються ще й перемогами на престижних преміях. Актора було номіновано одразу у двох категоріях: "Найкращий актор в мюзиклі або комедії" (за фільм "Інша людина") та "Найкращий актор у драматичному фільмі" (за фільм "Учень. Історія Трампа", де він зіграв Дональда Трампа).
Вибір категорій тут дивний, адже що "Учень", що "Інша людина" однаково об'єднують у собі драматичні та сатиричні елементи. Та менше з тим, перемогу Стен здобув в категорії "Найкращий актор в мюзиклі або комедії" за "Іншу людину".
Трент Резнор та Аттікус Росс передбачувано перемогли в категорії "Найкращий оригінальна музика" (фільм "Суперники"). Найкращим драматичним серіалом було передбачувано названо "Сьогун". Найкращим серіалом в жанрі комедії або мюзиклу вдруге стали "Хитрощі". Коллін Фаррел отримав "Золотий глобус" за роль у "Пінгвіні". Джоді Фостер за роль у четвертому сезоні "Справжнього детективу".
Нижче список переможців (номінанти разом з переможцями тут). Загалом же цьогорічний "Золотий глобус" відбувся без особливих сюрпризів, крім хіба що перемоги Демі Мур.
Найкращий драматичний фільм: "Бруталіст";
Найкращий мюзикл або комедія: "Емілія Перес";
Найкращий серіал в жанрі комедії або мюзиклу: "Хитрощі";
Найкращий драматичний серіал: "Сьоґун";
Найкращий телефільм або мінісеріал: “Оленя”;
Найкращий режисер: Бреді Корбет за фільм "Бруталіст";
Найкращий актор у драматичному фільмі: Едрієн Броуді за головну роль у "Бруталісті";
Найкращий актор в мюзиклі або комедії: Себастіан Стен за перевтілення у фільмі "Інша людина";
Найкращий актор у драматичному телесеріалі: Хіроюкі Санада за роль у "Сьоґуні";
Найкращий актор у комедійному серіалі: Джеремі Аллен Вайт за роль у серіалі "Ведмідь";
Найкраща акторка у драматичному фільмі: Фернанда Торрес за роль у фільмі "Я досі тут";
Найкраща акторка в мюзиклі або комедії: Демі Мур за гру у "Субстанції";
Найкраща акторка в мінісеріалі або телефільмі: Джоді Фостер за роботу у серіалі "Справжній детектив";
Найкраща жіноча роль у драматичному телесеріалі: Анна Савай, “Сьоґун”;
Найкраща чоловіча роль у мінісеріалі або телефільмі: Колін Фаррелл, “Пінгвін”;
Найкращий актор другого плану: Кіран Калкін за роль у фільмі "Справжній біль";
Найкращий актор другого плану в серіалі: Таданобу Асано за гру у "Сьоґуні";
Найкраща акторка другого плану: Зоі Сальдано за роль у "Емілії Перес";
Найкраща акторка другого плану в серіалі: Джессіка Ганнінг за виконання ролі у "Оленя";
Найкращий сценарій: Пітер Строган “Конклав”;
Найкращий фільм не англійською мовою: “Емілія Перес” (Франція);
Найкраща музика до фільму: “Суперники”, Трент Резнор і Аттікус Росс;
Найкраща пісня до фільму: “El Mal” (Клемент Дюколь, Каміль та Жак Одіард), “Емілія Перес”;
Найкращий анімаційний фільм: “Потік. Останній кіт на землі”;
Кінематографічні та касові досягнення: “Wicked: Чародійка”;
Найкращий виступ у жанрі стенд-ап комедії на телебаченні: Алі Вонг, “Одиначка”.