Pink Floyd продають свій музичний каталог за 400 мільйонів доларів США
Легендарні музиканти минулого старішають й поспішають забезпечити не тільки свою пенсію, а й життя своїх нащадків. На черзі британці з гурту Pink Floyd, які вирішили продати свій музичний каталог Sony за 400 мільйонів доларів США.
Британський рок-гурт погодився продати права на свій музичний каталог, назву та образ, але не права на написання пісень. Угоду, яку Variety назвали "однією з найбільших з багатьох за останні роки", уклали після років сварок і суперечок між живими (Сід Барретт та Річард Райт померли у 2006-му та 2008 роках відповідно) учасниками гурту через деталі продажу, а також через суперечливі коментарі, зроблені співавтором та засновником гурту басистом Роджером Вотерсом. Він наговорив багато і про російсько-українську війну, і про палестино-ізраїльську, і про своїх колишніх колег по Pink Floyd.
Якщо детальніше, то Pink Floyd намагалися продати свою музику та інші активи ще у 2022 році за 500 мільйонів доларів. Джерела повідомили виданню Variety, що деякі потенційні покупці були відлякані після інтерв’ю Вотерса виданню Rolling Stone, в якому він зробив скандальні коментарі щодо Ізраїлю, України, Росії та Сполучених Штатів. Наприклад музикант заявив, що вторгнення Росії в Україну у 2022 році було "не неспровокованим". На додачу до цього цирку РФ запросила Роджера Вотерса виступити в Раді безпеки ООН на початку 2023 року, де він виступив та повторив свою заяву.
У тому ж 2023-му берлінська поліція відкрила справу проти Вотерса через уніформу в нацистському стилі, яку він носив на концерті. Того ж року він виграв судову битву, яка дозволила йому виступити з концертом у Франкфурті після того, як місто спробувало скасувати захід на тлі звинувачень в антисемітизмі. Місто назвало Роджера Вотерса "одним із найвідоміших антисемітів у світі".
Втім, всі звинувачення в антисемітизмі музикант завжди заперечував.
Продаж каталогу Pink Floyd вписується в ряд подібних угод, які були укладені між, наприклад, Брюсом Спрінгстіном, Шакірою, Бобом Діланом та музичними лейблами. На черзі угода між Sony та Queen.
(на фото зверху виступ Pink Floyd у Венеції у 1989 році)