Правий поворот Кремнієвої долини. Марк Цукерберг записав відео, в якому повідомив про припинення політики фактчекінгу у своїх соціальних платформах

Вже давно не є таємницею, що основні гравці Кремнієвої долини втомились від державної регуляції та почали загравати з правими ідеями й відповідно підтримувати Дональда Трампа з його обіцянками дати їм дозвіл робити все що завгодно. Спочатку обережно, але потім, слідом за Ілоном Маском, все більш сміливо Джефф Безос, Марк Цукерберг і так далі почали відходити від того, що для них було зайвою, незрозумілою цінністю: від фактів як бази, на якій тримається фундамент соцмереж.

Першим тут був той же Маск, який прикриваючись приводом боротьби за свободу слова перетворив ліберальний та ввічливий Twitter на сповнений брехні та маніпуляцій X. Багато хто, як наслідок, покинув платформу. Вона втратила 72% в ціні. Але зіграла суттєву роль у перемозі Трампа на останніх виборах у США. 44 мільярди, які Маск заплатив за Twitter вартували того: статки власника Tesla та SpaceX після виборів перевалили за 400 мільярдів. 

Слідом за Маском свій внесок в ще більше поправіння соцмереж поспішає зробити й Марк Цукерберг. Принаймні такий висновок можна зробити з його нового відео, яке було опубліковане у вівторок. 

Як повідомляє Цукерберг, компанія Meta Platforms Inc. вносить значні зміни до своєї політики модерації вмісту, скасовуючи програму перевірки фактів і повертаючи більше політичних розмов до стрічок Facebook та Instagram. Це є частиною зусиль керівництва Meta щодо "відновлення свободи вираження" на своїх платформах.

У відео Цукерберг висловив занепокоєння, що на тлі дебатів щодо шкоди від онлайн-вмісту "уряди та традиційні ЗМІ все більше прагнуть посилити цензуру". 

"Ми дійшли до точки, коли припускається занадто багато помилок і застосовується надмірна цензура", – говорить Цукерберг й продовжує: "Останні вибори також відчуваються як культурний переломний момент, коли мова знову стає пріоритетом. Тому ми повернемося до наших джерел, зосередимося на зменшенні помилок, спрощенні наших політик та відновленні свободи вираження на наших платформах".

Це включатиме скасування програм перевірки фактів. Платформи Meta також дозволять користувачам вільно обговорювати теми, які раніше були обмежені, зокрема "імміграцію, гендерну ідентичність та гендер", зазначивши в блозі компанії, що "це неправильно, коли щось можна сказати по телебаченню чи з трибуни Конгресу, але не на наших платформах".

Цукерберг заявив, що рішення додати фактчекерів було ухвалене з добрими намірами, але воно обернулося невдачею.

Але цікаво, чи зміниться політика щодо українського сегмента Facebook та Instagram, де контент на воєнну тематику піддається цензурі регулярно. 

"Починаючи зі США після обрання Трампа у 2016 році, традиційні ЗМІ невпинно писали про те, що дезінформація становить загрозу для демократії", – додає Цукерберг й продовжує: "Ми намагалися щиро розв'язати ці проблеми, не стаючи арбітрами правди, але фактчекери виявилися надто політично упередженими й зруйнували більше довіри, ніж створили, особливо в США".

Що важливо та символічно, Meta на додачу перенесе свої команди з питань довіри та безпеки, а також модерації контенту з Каліфорнії до Техасу. "Працюючи над просуванням свободи вираження, я вважаю, що це допоможе нам здобути довіру, виконуючи цю роботу в місцях, де менше занепокоєння щодо упередженості наших команд", – коментує це рішення Цукерберг.

І, мабуть, найважливіше: Цукерберг зазначив, що хоче співпрацювати безпосередньо з президентом Трампом для протидії обмеженням на соціальних платформах в інших країнах світу.

"Ми будемо співпрацювати з президентом Трампом, щоб протистояти урядам по всьому світу, які атакують американські компанії та прагнуть посилити цензуру", – сказав Цукерберг, зазначивши обмеження, з якими стикається Meta, включаючи повні заборони в таких країнах, як Китай. "Єдиний спосіб протидіяти цій глобальній тенденції – це підтримка уряду США і саме тому це було так складно протягом останніх чотирьох років, коли навіть уряд США прагнув до цензури, атакуючи нас та інші американські компанії. Це підбадьорило інші уряди піти ще далі, але тепер у нас є можливість відновити свободу вираження, і я з нетерпінням чекаю на цю можливість".

На КНР Цукерберг не зможе вплинути ніяким чином. Там давно існують свої, заточені під нагляд та покарання, соцмережі. А от мешканцям країн набагато більш демократичних й менш могутніх, судячи зі всього, буде важче дотримуватися хоч якихось правил та прозорості в Мережі. 

 

14.01.2025
Звинувачення проти Ніла Ґеймана вперше були оприлюднені влітку 2024 року в подкасті британського видання Tortoise Media, де п'ять жінок розповіли про свій досвід із письменником. Їхні звинувачення вкл...
Далее
19.12.2024
Максим Кріппа — загадковий бізнесмен, який за роки війни купив декілька об'єктів нерухомості в Києві (бізнес-центр "Парус", готель "Україна"), а до цього кіберспортивну команду NAVI та розробника гри...
Далее
11.12.2024
Про це повідомляє Суспільне посилаючись на сайт Київської міської державної адміністрації. В столичному Музеї історії міста Києва відкрилася виставка "Різдвяне місто. Київ ХІХ-XX століття". Відвідувач...
Далее