"Щоденник війни". Наступного року виходить книга свідчень жінок про війну, яку готувала Вікторія Амеліна

Про це повідомляє Читомо. Повна назва книги "War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War" ("Щоденник війни та справедливості: Погляд на жінок, які дивляться на війну"). Вона вийде в американському видавництві St. Martin's Press 18 лютого 2025 року. 

До своєї загибелі від російської ракети в Краматорську у червні 2023 року Вікторія Амеліна була учасницею української правозахисної ініціативи Truth Hounds, заснованої ще у 2014 році з метою документування порушення прав людини на війні. Вони допомагають як українським слідчим, так і, наприклад, слідчим Міжнародного кримінального суду в Гаазі. 

В процесі пошуку та документації злочинів окупантів, Амеліна збирала окремо історії жінок, які бачать війну безпосередньо. 

Як розповідала про книгу сама Вікторія Амеліна під час 29-го BookForum у Львові: "Її герої — українці, які в різний спосіб намагаються досягти справедливості чи то пак правосуддя. Річ у тім, що книжку я пишу англійською, а в англійській, на відміну від української, це одне й те саме слово «justice». Серед героїнь — голова Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук, журналістки Наталка Гуменюк та Віра Курико, документатор(к)и воєнних злочинів з ГО «Truth Hounds», адвокатки Євгенія Закревська та Лариса Денисенко. Частиною книжки стане також і наша півторагодинна публічна розмова на BookForum з Філіпом Сендсом.  Вочевидь, героїнею книжки є також і я сама, а ще — українські міста, містечка та села: Київ, Харків, Ізюм, Балаклія, Кривий Ріг, Чернігів, Капитолівка, Вербівка, Високопілля, Новоселівка та інші".

А ось, що написав американський журналіст, військовий репортер та член редколегії The New Yorker Джон Лі Андерсон: "Моральна ясність Амеліної, її рішучість та любов до країни сильно мене вразили".   

 

Вікторія_Амеліна

08.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Facebook видавництва Vivat. Книга під назвою "Залізний генерал. Уроки людяності" та авторства Людмили Долгоновської очікується до виходу 19 серпня. Окрім п...
Далее
03.07.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на аналітику від Українського інституту книги. Аналітика стосується 2021-2023 років й показники фінансової звітності книготорговельних бізнесів за цей період...
Далее
03.07.2024
Про це український письменник, поет, музикант та з цього року військовослужбовець ЗСУ повідомив на своїй сторінці у Facebook. "Отримав звання Почесного доктора філософії Українського вільного універси...
Далее