Продюсер Nirvana та PJ Harvey. У віці 61 років помер Стів Альбіні

Американець Стів Альбіні був музичним продюсером, автором пісень, гітаристом, вокалістом, учасником панк-рок гурту Big Black та нойз-рок гурту Shellac. Та найвизначніші та найвідоміші свої досягнення він реалізував саме як продюсер. Тільки у 1993 році Альбіні спродюсував проривний альбом PJ Harvey "Rid of Me" та останній альбом Nirvana "In Utero", в рамках якого Курт Кобейн та компанія хотіли змінити своє звучання. Й завдяки Альбіні досягли мети. 

Окрім цього, на рахунку продюсера співпраця з іншими легендами Pixies, для яких він спродюсував альбом "Surfer Rosa". Саме на ньому звучить відома пісня "Where Is My Mind?". Вона міцно асоціюється із фільмом Девіда Фінчера "Бійцівський клуб".

На додачу продюсер працював із the Breeders, Godspeed You! Black Emperor, Gogol Bordello, та навіть колишніми членами гурту Led Zeppelin Джиммі Пейджем та Робертом Плантом.

Загалом Альбіні був легендою студійного звукозапису, хоча він й віддавав перевагу терміну "інженер", а не "продюсер". Він протиставляв себе музичній індустрії, яка, на його думку, поглинала артистів й підкріпляв слово ділом: Альбіні відмовлявся від роялтіс, стверджуючи, що така схема не є етичною. 

Разом із тим Альбіні зробив вагомий внесок у звучання інді музики 90-х, яке неcкладно відчути й тепер. Сире, брудне, гітарне, енергійне та загалом — справжнє. 

За словами співробітників його студії звукозапису Electric Audio помер продюсер та музикант від серцевого нападу. 

 

28.05.2024
У Лани Дель Рей взагалі непогані відносини із кінематографом. Її пісні прикрашали саундтреки фільмів "Великий Гетсбі" ("Young and Beautiful"), "Янголи Чарлі" (спільна з Ariana Grande та Miley Cyrus "D...
Далее