Суддя визнав право на позов до суду на Netflix та авторів серіалу "Оленя"

Мова йде про жінку, на ім'я Фіона Харві, яка з'явилася в медійному просторі в травні 2024 року й заявила, що саме вона була прототипом головної героїні хітового серіалу Netflix "Оленя" Марти Скотт. Остання, нагадаємо, займалася в тому шоу переслідуванням головного героя — бармена та стандапера-невдахи Донні Данна (його зіграв автор серіалу Річард Гадд). Жінка дійсно дуже схожа і зовнішністю, і поведінкою. В реальному житті вона також переслідувала Гадда, але як стверджує нападниця робила це набагато менш інтенсивно ніж у серіалі. 

В червні Фіона подала позов до суду на Netflix. Сума, яку вона намагається відсудити у стрімінгового гіганта — 170 мільйонів доларів. 

Сьогодні стало відомо, що американський суддя Гері Клауснер постановив, що жінка, звинувачена у переслідуванні творця "Оленя" Річарда Гадда, може подати позов проти Netflix за наклеп, зазначивши, що серіал було помилково названо "справжньою історією" й Netflix "не доклав жодних зусиль", щоб перевірити факти історії Гадда або замаскувати Фіону Харві, як джерело натхнення для створення Марти.

Фіона Харві стверджує, що в серіалі неправдиво натякнули на те, що вона вчинила сексуальне насильство над Гаддом і що її відправили у в'язницю за переслідування. Жінка заявляє, що шоу зганьбило її, зобразивши Марту як засуджену сталкерку, оскільки сама Харві не була засуджена за цей злочин.

Гері Клауснер зауважив, що оскільки епізоди шоу починаються зі слів "Це правдива історія", це заохочує глядачів сприймати історію як факт. Але хоча "дії Харві заслуговують осуду", дії Марти в шоу "гірші", ніж те, у чому звинувачують Харві насправді.

"Є велика різниця між переслідуванням і засудженням за переслідування в суді", — сказав Клауснер й додав: "Так само існують великі відмінності між неприйнятним дотиком і сексуальним насильством, а також між штовханням і виколюванням очей. Хоча передбачувані дії позивача заслуговують осуду, заяви відповідачів є гіршими та можуть справити інший ефект у свідомості глядача".

На свій захист Гадд стверджував, що Харві роками переслідувала його, коли він працював у лондонському пабі, щипала його за спину та надсилала йому тисячі тривожних електронних листів і голосових повідомлень. Він сказав, що, хоча він повідомив про неї в поліцію, вона отримала "попередження про домагання" і не була притягнута до кримінальної відповідальності або відправлена ​​до в'язниці.

Гадд додав, що шоу Netflix і п’єса, на основі якої воно знято, були вигаданими й не мали на меті "переказу в такт" реальності. Плюс — у червні Sunday Times повідомляла, що Річард Гадд мав певні застереження щодо того самого рядка "Це правдива історія", але його включили на прохання Netflix.

Судячи зі всього, на нас чекає доволі колоритна судова справа. Якщо звичайно Netflix не підуть на згоду з Фіоною Харві й не владнають все за набагато меншу суму. 

 

22.10.2024
Не можна недооцінювати Рідлі Скотта тим паче коли мова йде про його спадок. Рішення зняти продовження одного з головних хітів режисера 2000 року, власне оскароносного "Гладіатору", викликало у багатьо...
Далее
21.10.2024
Майк Фленаґан, який вже екранізував "Гру Джеральда", "Доктор Сон" та "Життя Чака" Стівена Кінга й працює над адаптацією його ж "Темної вежі" підібрав собі новий роман американського письменника для ро...
Далее
21.10.2024
Вокаліст та фронтмен британського гурту The Verve Річард Ешкрофт сам по собі легенда музики 90-х та зокрема британської музики 90-х. Власник впізнаного голосу та виразної зовнішності. Втім, фігура мас...
Далее