

"Супермен – це історія Америки". Джеймс Ганн розповів про теми, закладені в його новому супергеройському блокбастері
До виходу нового "Супермену" в прокат залишилося всього два дні й режисер та сценарист фільму Джеймс Ганн дає останні вказівки, як його треба сприймати. Чи принаймні розповідає, яке сприйняття саме він закладав у стрічку.
Зокрема Ганн розповів, про що насправді його новий супергеройський блокбастер, особливо в контексті нинішньої політичної ситуації у США та агресивної імміграційної політики президента Дональда Трампа.
"Я маю на увазі, що Супермен — це історія Америки", — пояснив Ґанн: "Іммігрант, який прибув з інших місць і сформував країну, але для мене це насамперед історія про те, що базова людяність — це цінність, яку ми втратили".
Режисера також визнав, що Супермен може сприйматися по-різному серед різних політичних груп та у різних регіонах, але йому байдуже, якщо хтось образиться через фільм: "Так, його сприймають по-різному. Але йдеться про людяність, і, очевидно, знайдуться ідіоти, які не є добрими людьми й сприймуть це як образу лише тому, що мова йде про доброту. Але до біса їх".
Режисер додав, що хоча супергеройський фільм, у якому Девід Коренсвет грає Кларка Кента та Супермена, а Рейчел Броснаген — Лоїс Лейн, дійсно має політичні аспекти, "на іншому рівні він про мораль". Тобто про базові речі, а не про мінливість політичної кон'юнктури.
"Чи ти ніколи не вбиваєш, за будь-яких обставин — як вважає Супермен, чи допускаєш певний баланс, як вважає Лоїс?" — сказав він й додав: "Це насправді історія про їхні стосунки і про те, як різні погляди на базові моральні принципи можуть роз’єднати двох людей".
Буде цікаво подивитися наскільки драматично вивіреною вийшла у Ганна ця лінія ідеологічного протистояння Лейн та Супермена.
"Цей Супермен з’являється саме в той час, коли люди втрачають віру в доброту інших", — сказав режисер про актуальність стрічки: "Я розповідаю історію про людину, яка є унікально доброю, і це відчувається необхідним зараз, тому що в культурному просторі з’явилася злість — через публічних осіб, які поводяться жорстоко в інтернеті".
Він додав: "І ні, я не знімаю фільми, щоб змінити світ, але якби кілька людей після перегляду стали хоч трохи добрішими — це зробило б мене щасливим".