Режисер оригінального фільму "Ворон" незадоволений рімейком із Біллом Скашгордом та FKA Twigs

Австралієць Алекс Прояс, чий творчий та кар'єрний розквіт прийшовся на 90-ті та "нульові" висловився негативно щодо голлівудського рімейку свого класичного фільму 1994 року "Ворон" із сином Брюса Лі Брендоном Лі у головній ролі. Та стрічка була екранізацією однойменного графічного роману про хлопця, який повертається з мертвих, щоб помститися за вбивство своєї нареченої та, власне, себе.

Нагадаємо, 28-річний актор загинув на знімальному майданчику фільму Прояса від пострілу з пістолета, який був заряджений неналежним чином. 

Трагічний випадок із Брендоном — одна з причин невдоволення Прояса. Яке режисер висловив в пості [наразі пост видалено] у своєму Facebook: "Я дійсно не отримую ніякої радості від того, що бачу негатив про роботу інших режисерів. І я впевнений, що в акторів і знімальної групи справді були добрі наміри, як і у всіх нас у будь-якому фільмі [тут Пройас посилається на вірусні "дизлайки", які отримав трейлер рімейку на YouTube]. Мені боляче говорити більше на цю тему, але я думаю, що реакція фанатів говорить багато про що".

Режисер продовжив: "Ворон" — це не просто фільм. Брендон Лі помер, роблячи його, і він був закінчений як свідчення його втраченого блиску та трагічної загибелі. Це його спадщина. Так і має залишатися". 

Алекс Прояс зняв декілька гучних хітів ("Я, робот" з Віллом Смітом, "Знамення" з Ніколасом Кейджем) та декілька культових стрічок ("Ворон", "Темне місто"), втім, йому завжди було складно знайти фінансування на свої проєкти, а після провалу у 2016 році дорогого фентезі "Боги Єгипту" режисер взагалі припинив професійну діяльність та почав ще дужче критикувати індустрію. 

Проте частка правди в його словах є: рімейк "Ворону" зроблений виключно заради грошей, які студія сподівається заробити на знайомому багатьом, тому більше менш безпечному активі. Білл Скашгорд та FKA Twigs разом із режисером Рупертом Сандерсом тут виключно гвинтики капіталістичного механізму. Не вони перші й не вони останні, хто в такому бере участь, прикриваючись тезою про спробу розповісти стару історію новому поколінню. 

Ось коментар Руперта Сандерса, щодо естетичного рішення для цієї ітерації "Ворону", в якій змішуються британські 90-х із Пост Малоуном і Lil Peep: "Сподіваюся, люди, яким сьогодні 19, подивляться на нього і кажуть: "Цей хлопець — це ми". Режисер додав, що його переосмислення ґрунтується на спадщині оригінального фільму й особливо це стосується покійного Брендана Лі: "У цьому фільмі його душа дуже жива. У його версії Ворона є справжня крихкість і краса, і я думаю, що Білл [Скашгорд] відчуває себе наступником цього".

В прокат фільм "Ворон" вийде 7 червня. 

 

17.04.2024
Опубліковано трейлер фільму "Тато" ("Daddio" в оригіналі) — розмовної драми про жінку, на ім'я Гірлі, яка бере таксі з аеропорту й натрапляє на водія, на ім'я Кларк. Першу грає Дакота Джонсон, другого...
Далее
16.04.2024
Опубліковано трейлер серіалу "Темна матерія" — науково фантастичного трилеру про чоловіка, фізика, який губиться в альтернативних версіях свого життя й намагається знайти рідний світ поки не стало піз...
Далее
16.04.2024
Документальна стрічка, за яку Мстислав Чернов разом із продюсерками Мішель Мізнер й Рейні Аронсон-Рат отримали премію "Оскар" з'явиться на Netflix. Станеться це вже 21 квітня, як повідомляється на сто...
Далее