У Південно-Африканській Республіці хочуть скасувати концерти Кріса Брауна. Через його історію насильства до жінок

У Південно-Африканській Республіці дуже великі проблеми із насиллям над жінками. Приблизно кожні 12 хвилин в країні повідомляють про зґвалтування і припускають, що набагато більше випадків залишаються незареєстрованими. На додачу ПАР має один із найвищих у світі показників феміцидів (вбивства на підставі жіночої статі). 

Заплановані на грудень концерти американця Кріса Брауна незайвий раз привернули увагу до цієї приголомшливої статистики, а учасники кампанії за скасування концертів співака заявляють, що вони, концерти, надсилають неправильне послання суспільству, враховуючи історію жорстокого поводження Брауна із жінками.

"Коли я побачила новину про те, що Кріс Браун приїжджає до Південної Африки, я була шокована і глибоко розчарована", — сказала Сабіна Уолтер, виконавчий директор організації "Жінки за зміни", яка захищає права жінок і дітей у Південній Африці. Група створила петицію, щоб заборонити американському артисту виступати. На цей час вона має понад 20 тисяч підписів. "Коли комусь на кшталт Кріса Брауна надають платформу в країні, де насильство на основі гендеру досягає кризового рівня, це надсилає шкідливе повідомлення про те, що слава та влада переважують відповідальність", — додала Сабіна Уолтер. 

З іншого боку, концерт Брауна викликав небувалий ажіотаж серед прихильників співака. Квитки на FNB Stadium в Йоганнесбурзі — найбільший стадіон в Африці з понад 94 000 місць — були розкуплені менш ніж за дві години. Попит був настільки високим, що організатори додали другу дату у грудні.

Колишня віцеректорка Кейптаунського університету, професор Мамокгеті Пхакенг, написала в X, що відвідає концерт Кріса Брауна: "Я категорично проти гендерного насильства і засуджую його. Я вважаю, що ті, хто вчиняє гендерне насильство, повинні стикатися з усією силою закону без винятків чи поблажливості. Але дозвольте мені висловитися чітко, на випадок, якщо повідомлення не було почуте: я збираюся відвідати концерт Брауна, якщо він приїде. Ці дві речі не виключають одна одну. Припускати, що насолода від концерту зближує вас з усіма минулими діями артиста, у кращому випадку спрощено, а в гіршому — інтелектуально нечесно", — сказала Пхакенг й додала: "Відвідування концерту чарівним чином не скасовує нашу моральну позицію щодо гендерного насильства".

Найвідомішим випадком в історії насильства Кріса Брауна є сімейна сварка зі співачкою Ріанною у 2009 році. Співак, якому на той час було 19, тоді визнав себе винним у нападі та був засуджений до п'яти років умовно, громадських робіт і консультування з питань домашнього насильства. Ріанна врешті решт йому пробачила, втім, багато інших жінок та чоловіків виступили проти нього зі звинуваченнями. 

Відповідно до законодавства Південної Африки наявність судимості може призвести до відмови у видачі візи. Й саме на це сподівається організація Сабіни Уолтер. 

Раніше Крісу Брауну було заборонено в'їзд в інші країни, включаючи Сполучене Королівство, Австралію, Канаду та Нову Зеландію. Проте ці заборони не завжди мають перманентний характер: співак виступав й у Великобританії, й в інших країнах Європи.

 

15.10.2024
Вперше про це повідомили TMZ. Жертву звати Лорен Пішотта. Вона працювала особистою помічницею Каньє Веста. Жінка розширила свій позов про сексуальні домагання проти репера, звинувативши його в тому, щ...
Далее
11.10.2024
Південнокорейська співачка Дженні — учасниця популярного південнокорейського жіночого гурту Blackpink. Їх останній тур Born Pink World Tour акумулював 1,8 мільйона глядачів та 148,3 мільйона доларів....
Далее