

"Юнацтво" встановив новий рекорд для мінісеріалів на Netflix. Його автори не очікували досягти й частини цього успіху
Чотирисерійний мінісеріал "Юнацтво" дебютував на Netflix 13 березня й майже одразу перетворився на всесвітній хіт. В себе на батьківщині серіал побив рекорди, ставши першим стрімінговим шоу, яке очолило щотижневі рейтинги. У світовому масштабі, стартувавши з разючих 24,3 мільйона переглядів за перші чотири дні, "Юнацтво" згодом набрало 66,3 мільйона за два тижні — новий рекорд Netflix для мінісеріалу.
Співавтор серіалу Стівен Герм та його дружина й виконавча продюсерка "Юнацтва" Ханна Волтерс не очікували такої реакції. Незадовго до прем’єри серіалу на Netflix Грем звернувся до своєї дружини й сказав: "Ох, люба, я не отримав роботу!". Вона швидко його заспокоїла: "Думаю, з тобою все буде гаразд — але не хвилюйся, візьми невеличку перерву".
Втім, скоро "Юнацтво" став найбільш обговорюваним серіалом року й справжнім міжнародним культурним феноменом. Його хвалять як за потужну роботу з актуальною темою, закладений у вправно маніпулюючий емоціями глядача сюжет, так і за технічну майстерність складно вибудованої постановки. Написаний Джеком Торном й самим Гремом (який також виконує роль батька) й зрежисований Філіпом Барантіні (чудовий фільм "Точка кипіння"), серіал вирізняється тим, що кожен його епізод знятий одним безперервним кадром.
Невеличка перерва ні Грему, ні Ханні Волтерс не світить: обом, а також багатьом іншим учасникам знімального процесу треба готуватися до кампанії присвяченій премії "Еммі".
"Це просто приголомшливо", — сказала в інтерв'ю Variety Волтерс про реакцію на серіал, розмовляючи разом із чоловіком зі свого домашнього офісу — центру їхньої компанії Matriarch Productions, яка займалася виробництвом "Юнацтва". Жінка додала: "Хтось надіслав нам електронного листа, написавши, що працює у цій індустрії вже 38 років і ніколи не бачив нічого, що справило б такий ефект. Ми на першому місці в 80 країнах, включно з Саудівською Аравією, Індією, Австралією… Це просто неймовірно. Я не думала, що така тема відгукнеться у всьому світі, але вона дійсно зачепила людей".
Під час поїздки до Нью-Йорка на шоу Джиммі Феллона Грем випадково натрапив на заможну літню пару: "Елегантні, 5-та Авенью, великі гроші… на ній був кашеміровий светр". Побачивши його, жінка розплакалася і сказала, що просто хоче його обійняти. "Це надзвичайно сильна робота, дуже важлива для нашого часу", — додав її чоловік й потиснув Грему руку.
Кілька хвилин по тому Грем зустрів молодого чоловіка, який виносив сміття біля його готелю. "О, чувак, я дивлюсь твій серіал, він просто чудовий", — сказав той.
Ось як це все підсумував Стівен Грем: "Гадаю, я намагаюся сказати, що ми навіть не уявляли, що серіал матиме такий соціальний вплив. Але, видно, він прорвався крізь усі бар’єри — расові, релігійні, соціальні — завдяки своєму посланню про нашу молодь".
В серіалі "Юнацтво" розповідається неймовірно драматична та сумна історія про звичайну британську сім’ю, чиє життя перевертається догори дриґом, коли їхній, на перший погляд, звичайний 13-річний син заарештовується за вбивство однокласниці. Кожна серія занурює глядача в окремий сюжет, що розкриває деталі історії: в першій ми дізнаємось про роботу поліції, в другій — про школу, як дуже неприємне з соціального погляду середовище, сповнене ненависті та хибних ідеалів, в третій — про внутрішній світ самого хлопчика, на формування якого вплинув батько та друзі, в четвертій — більше про саму сім'ю, жоден з членів якої не очікував такої поведінки свого сина та брата.
Серіал доступний для перегляду на Netflix в українському дубляжі.