Запрошеня на "Оскар". Мстислав Чернов отримав можливість доєднатися до Американської кіноакадемії

Про це повідомляє Суспільне із посиланням на The Guardian. Подія логічна, тому очікувана. Власне, номінація на "Оскар" є приводом надіслати запрошення ступити до лав академіків. Що вже казати про перемогу, яку Мстислав Чернов здобув цього року в документальній категорії (повний метр) з фільмом "20 днів в Маріуполі". 

Разом з українським документалістом запрошення від Академії отримали Лілі Гладстон (після номінації за "Вбивці квиткової повні"), Селін Сонг (після номінації за "Минулі життя"), Кетрін О’Хара (за кар'єрний стаж), Да’Він Джой Рендольф ("Оскар" за "Залишенців"), Джессіка Альба (за вислугу років), Жустін Тріє (номінації за "Анатомію падіння") і так далі. Всього 487 артистів й керівників сфери розваг було запрошено приєднатися до Академії кінематографічних мистецтв і наук у вівторок.

Серед них є й інший український режисер з менш однозначною позицією, щодо свого відношення до російсько-української війни та свого українства, Сергій Лозниця. 

Якщо всі запрошені погодяться, кількість членів Академії зросте до 10 910, з яких 9 934 матимуть право голосувати вже на 97-й церемонії вручення премії "Оскар" у 2025 році.

В останні роки Академія кінематографічних мистецтв і наук зосередила свої зусилля на збільшенні різноманітності серед своїх лав. Власне, тому в номінації та навіть в переможці просочуються іноземці на кшталт Тріє, або Джонатана Глейзера, або Пон Чжун Хо. 

 

18.07.2024
Здається кіновсесвіт Marvel дістався дна й намагається поступово від нього відштовхнутися. Останніми роками справи їхні були недобрі: всім набрид супергеройський жанр, фільми почали провалюватися в пр...
Далее
18.07.2024
Вчора, 17 липня, виповнилося рівно 10 років з моменту знищення росіянами разом із проросійськими сепаратистами Боїнгу MH17 в небі неподалік Торезу над Донеччиною. Як сказано в артовій документальній с...
Далее
17.07.2024
Джеймс Девід Венс — американський сенатор від штату Огайо, в минулому непереборний критик Дональда Трампа (він називав його Гітлером), в теперішньому непереборний супротивник допомоги, яку надають США...
Далее