Нагородження "20 днів у Маріуполі" вирізали з міжнародної телеверсії "Оскара". Компанія Disney спробувала пояснити чому

В ніч з неділі на понеділок за київським часом відбулася 96-та церемонія вручення премії "Оскар". Український фільм "20 днів у Маріуполі", як вже всі знають, отримав нагороду в документальній категорії. Це перший "Оскар" в історії нашої країни, але головне не тільки це, а те, що завдяки цій нагороді стрічку перегляне ще більше людей і ще більше людей дізнається правду про РФ. 

Плюс — потужна промова Мстислава Чернова додала всьому дійству політичного забарвлення, певним чином легітимізувавши його. Тому новина про те, що Disney Entertainment вирішили вирізати документальну категорію зі скороченої міжнародної версії церемонії дуже сильно розчарувала. Були вирізані й інші епізоди: чотиригодинну версію треба було перетворити на півторагодинну, але той факт, що в корпорації не відчули важливість саме документальної категорії саме в цьому році дивує. 

Тим паче, коли відомо, що минулого року перемогу документального фільму "Навальний" в міжнародній телеверсії було вирішено залишити.  

"Суспільне", яке транслювало наживо церемонію вже висловило своє обурення вчинком Disney Entertainment. Виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін з цього приводу сказав: "Наша команда була шокована та глибоко розчарована, коли не побачила у монтажі міжнародної версії номінацію «Найкращий повнометражний документальний фільм», де справедливу нагороду здобула стрічка «20 днів у Маріуполі». Потужна промова Мстислава Чернова підкреслила єдність між Україною й світом — тим прикріше бачити виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії «Оскар». Нагадаємо, що минулого року для цієї ж номінації, в якій перемогу здобула документальна стрічка про Навального, знайшлося місце у скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала цю на позір аполітичну нагороду. Сподіваємось, що організатори премії дослухаються до нашого протесту".

У Disney Entertainment спробували відповісти: там заявили, що вирізали момент з нагородженням нашого фільму просто через те, що на нього не вистачило місця в 90-хвилинній версії й що це рішення (щодо саме документальної категорії) було прийнято ще декілька тижнів тому. 

Насправді ця відповідь — не те щоб відповідь, бо не зрозуміло чому торік сім'ю Навального було вирішено залишити, а у 2024-му кіносвідоцтво про знищення цілого українського міста співвітчизниками Навального — ні. 

 

12.07.2024
Виходить в нього не дуже. Опубліковано тизер фільму "Капітан Америка: Чудесний новий світ" — 35-та частина супергеройського кіновсесвіту Marvel та перша серйозна (після серіалу "Сокіл та Зимовий солда...
Далее
12.07.2024
Якщо й повертатися в кіно, то гучно й яскраво. Опубліковано тизер фільму "Речовина" — бодігорору про зірку шоу з аеробіки (Мур), яку звільняють з роботи через вік (50 років). Та спочатку падає в емоці...
Далее