Продюсер мультфільму "Хлопчик і чапля" вибачився за відсутність на "Оскарі". Автори не змогли забрати нагороду через вік
На цьогорічному "Оскарі" було мало місця для сюрпризів. Могутня гравітація "Оппенгеймера" протягнула до фільму Крістофера Нолана всі заплановані перемоги. До "Бідолашних створінь" також. Та до самого кінця зберігалися деякі слоти для інтриги: наприклад, в категорії "Найкращий анімаційний повнометражний фільм".
Основна боротьба там зберігалася між мультфільмом "Хлопчик і чапля" — поверненням великого Хаяо Міядзакі у світ анімації після 10-річної паузи, та продовженням захопливої анімації "Людина-павук: Навколо всесвіту" 2018 року — не менш захопливого "Людина-павук: Крізь Всесвіт". Суспільна думка схилялася до перемоги останнього мультфільму, оскільки він зібрав більше грошей у прокаті, нагород до "Оскару" та взагалі Людина-павук ближче до американців ніж японський містицизм.
Втім, нагорода відійшла Міядзакі та його продюсеру Тошіо Судзукі. Що теж чудово. Це другий "Оскар" для Хаяо Міядзакі після перемоги "Віднесених привидами" у 2003 році. Та творці мультфільму приїхати на церемонію не змогли.
"Для нас велика честь отримати премію "Оскар" за найкращий повнометражний анімаційний фільм. Ми дякуємо Академії за нагороду", — сказав Тошіо Судзукі у своїй заяві. "Я також хотів би подякувати тим, хто брав участь у створенні цього фільму, і тим, хто працював над розповсюдженням фільму по всьому світу".
У заяві Судзукі також пояснив, чому вони не могли бути в кінотеатрі Долбі, сказавши, що і він, і Міядзакі "значно постаріли". Після останнього мультфільму Міядзакі ("Вітер дужчає") пройшло 10 років.
Хаяо Міядзакі 83 роки. Тошіо Судзукі — 75 (не так багато). Можливо вони просто не сподівалися виграти, тому й вирішили зекономити сили.
Дати виходу мультфільму "Хлопчик і чапля" в Україні наразі немає.