Напередодні виходу "Повстання Штатів". Алекс Ґарленд сказав, що зав'язує з режисурою

Британець Алекс Ґарленд починав як письменник: його першим романом був "Пляж", який у 2000 році екранізував Денні Бойл. Потім він написав свій перший сценарій для "28 днів по тому" того ж Денні Бойла. А у 2014 вийшов режисерський дебют Ґарленда — потужний сай-фай трилер "Ex Machina". Далі британець зняв космічний горор "Анігіляція" та сюрреалістичний фолк-горор "Чоловіки". 

Всі ці фільми варті уваги. Напередодні виходу, мабуть, свого наймасштабнішого режисерського проєкту "Громадянська війна" ("Civil War"), яку в нашій локалізації чомусь перевели як "Повстання Штатів", що збиває з пантелику своєю неточністю, Алекс Ґарленд заявив в інтерв'ю The Guardian, що хоче поставити крапку в режисерській частині своєї кар'єри.

"Я не планую знову знімати в осяжному майбутньому", — сказав британець, чия кар'єра насправді є прикладом поступово висхідного успіху. Коментуючи причини такого рішення, Ґарленд заявив: "Тиск йде не від грошей. Це пов’язано з тим, що ви просите людей довіряти чомусь, що, на перший погляд, виглядає не дуже надійним".

Він це пояснив на прикладі фільму "Ex Machina" де "Алісія [Вікандер] і Соноя [Мізуно] вірять, що до оголеного тіла ставитимуться продумано та з повагою… [коли] кіно схиляється до того, щоб цього не робити". 

Тобто турбується автор не про глядача та його враження від фільму, а, скоріше, про відповідальність перед акторами та командою.

Втім, без діла Ґарленд сидіти не буде: в планах у нього написання сценарію для стрічки "28 років по тому" (третя частина зомбі-серії) та допомога з режисурою фільму "Війна", який затіяв знімати його друг, колишній морський котик та військовий радник на проєкті "Громадянська війна", Рей Мендоза. 

Вихід фільму "Громадянська війна" (або "Повстання Штатів") в Україні планується на 11 квітня.

 

18.07.2024
Здається кіновсесвіт Marvel дістався дна й намагається поступово від нього відштовхнутися. Останніми роками справи їхні були недобрі: всім набрид супергеройський жанр, фільми почали провалюватися в пр...
Далее
18.07.2024
Вчора, 17 липня, виповнилося рівно 10 років з моменту знищення росіянами разом із проросійськими сепаратистами Боїнгу MH17 в небі неподалік Торезу над Донеччиною. Як сказано в артовій документальній с...
Далее
17.07.2024
Джеймс Девід Венс — американський сенатор від штату Огайо, в минулому непереборний критик Дональда Трампа (він називав його Гітлером), в теперішньому непереборний супротивник допомоги, яку надають США...
Далее