Жінка, яка стверджує, що стала прототипом головної героїні серіалу "Оленя" подала на Netflix позов до суду на 170 мільйонів доларів
Мінісеріал "Оленя" став несподіваним суперхітом на Netflix. Дебютувавши на п'ятому місці у рейтингу Топ-10 телесеріалів англійською мовою із 10,4 мільйонами переглядів, шоу коміка, актора та сценариста Річарда Гадда станом на другий тиждень піднялося на перше місце із 52,8 мільйонами переглядів. Третій та четвертий тижні "Оленя" також провело на першому місці із ще більшою кількістю переглядів.
Враховуючи той факт, що серіал засновано на реальних подіях, а саме на історії з життя Гадда, коли його переслідувала одна жінка, така популярність не могла не привернути увагу цієї самої жінки. В серіалі її звуть Марта, в реальному житті — Фіона Харві. Й вона подала позов проти стрімінгового гіганта на 170 мільйонів доларів.
У позові, поданому в четвер, 6 червня, до окружного суду США центрального округу Каліфорнії, Фіона Харві звинуватила Netflix у наклепі, умисному завданні емоційного стресу, недбалості, грубій недбалості та порушеннях її права на публічність.
Харві публічно назвала себе натхненницею серіалу, але заперечувала переслідування Річарда Гадда, а також стверджувала, що вона не надсилала Гадду 41 000 електронних листів, сотні голосових повідомлень й 106 паперових листів. Про таку кількість заявляли й сам Гадд, й Netflix.
Говорячи в нещодавньому інтерв’ю з Пірсом Морганом, Харві сказала: "Я не думаю, що я йому щось посилала. Можливо, було кілька електронних листів, жартівливих стьобів, але це все".
У позові, в якому Netflix називається відповідачем, зазначено: "Брехня, яку Відповідачі сказали про Харві понад 50 мільйонам людей у всьому світі, включає те, що Харві є двічі засудженою сталкеркою, яка була засуджена до п’яти років ув’язнення, і що Харві вчинила сексуальне насильство над Гаддом. Відповідачі говорили цю брехню і ніколи не зупинялися, тому що це була краща історія, ніж правда, а кращі історії приносили гроші".
На додачу у позові Гадд названий "коміком-невдахою" та "споживачем креку, метамфетаміну та героїну, який сам в цьому зізнався".
Харві вимагає щонайменше 50 мільйонів доларів відшкодування фактичних збитків (втім, не зовсім ясно яких саме), принаймні 50 мільйонів доларів компенсації за "психічні страждання, втрату задоволення та втрату бізнесу", принаймні 50 мільйонів доларів за "всі прибутки від "Оленя", а також 20 мільйонів доларів на штрафні збитки (це також звучить туманно).
Представник Netflix сказав: "Ми маємо намір рішуче захищати цю справу та відстоювати право Річарда Гадда розповісти свою історію".
У квітневому інтерв’ю The Guardian Гадд говорив, що він "трохи змінив [події], щоб створити драматичні кульмінації".
Втім, автор стверджував: "Очевидно, це емоційно все це правда: мене жорстоко переслідували та жорстоко аб'юзили. Але ми хотіли, щоб він [серіал] існував у площині мистецтва, а також захищав людей, на яких він базується".
Саме це затверджує дісклеймер в кінці кожної серії серіалу: "Ця програма заснована на реальних подіях: однак певні персонажі, імена, події, місця та діалоги були вигадані для драматичних цілей".