"Боривітер. Алла Горська". В Українському домі відкрилася виставка творів відомої художниці та дисидентки

Вчора о 18:00 в Українському домі відкрилася виставка творів відомої художниці та дисидентки Алли Горської. Виставка називається "Алла Горська. Боривітер" і це перша подібна масштабна — понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт — ретроспектива творчості відомої художниці-шестидесятниці. 

Одним з головних напрямків виставки стали ескізи та фотографії відомих мозаїчних панно художниці, створені в Києві та на Сході України, які чи то були знищенні, чи то знаходяться далеко (на підконтрольній Україні території залишилося всього дві роботи). Наприклад маріупольську мозаїку, яка називається "Боривітер" було знищено в ході розв'язаної РФ війни. 

Спеціально для виставки сучасні українські митці Олексій Сай і Микола Марусик створили відеосвітлову інсталяцію за мотивами знищеного 60 років тому вітража "Шевченко. Мати".

Окрім цього, можна буде подивитися на портрети визначних українських діячів і друзів-шестидесятників Горської — Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Ліни Костенко. 

Це дійсно дивовижні роботи, яких на превеликий жаль залишилося не так багато. 

Алла Горська — не тільки видатна художниця-шестидесятниця, а ще й правозахисниця. За свою діяльність вона, як і велика кількість інших представників нашої культурної еліти, заплатила найвищу ціну: Горську було вбито 28 листопада 1970 року у місті Васильків під Києвом. Належного розслідування не відбулося, але не складно здогадатися, що за цим стояло КДБ. 

 

alla-horska-boryviter

03.05.2024
Великдень — давнє релігійне свято із ще давнішою передісторією. В обох випадках: як воскресіння Христа та перехід ізраїльського народу від рабства до свободи, воно комунікує щось добре. Зміни на краще...
Далее
26.04.2024
Фільм "Я, «Побєда» і Берлін" поставлений Ольгою Ряшиною за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна вийшов в український прокат 14 березня й зібрав не соромні 56 мільйонів гривень в нашому прокаті...
Далее
12.04.2024
В 44 українських містах вийшов новий фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс" — тепла, кумедна, щемка історія дорослішання хлопчика, на ім'я Тимофій в провінційному українському містечку. Події відбуваються у 9...
Далее