Коппола, Кроненберг, Лантімос, знову Серебренніков та багато інших. Стали відомі учасники основного конкурсу Канн-2024

Нарешті оголошено список фільмів, які позмагаються за Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю 2024 року. Учасників основного конкурсу оголосили директор фестивалю Тьєррі Фремо та президентка Айріс Кноблох. 

Серед них, як вже зазначалося є Френсіс Форд Коппола зі своїм самотужки профінансованим 120-мільйонним епосом "Мегалополіс". А ще його колега по Новому Голлівуду Пол Шредер зі своєю новою драмою "О, Канада", в якій Річард Гір грає страждаючого письменника, який втік до Канади, щоб уникнути призову на війну у В’єтнамі. Останній раз Шредер змагався за золото Канн у 1988 році. Коппола — у 1979 році із "Апокаліпсисом сьогодні". 

Серед інших ветеранів в основному конкурсі нову роботу представить Девід Кроненберг. Його фільм "Плащаниці" позиціюється як найбільш персональна робота режисера. Це горор, в якому Венсан Кассель грає скорботного вдівця, який створює інноваційний пристрій, щоб допомогти людям спілкуватися з мертвими. Його дружину, судячи зі всього, грає Діане Крюгер. 

Є у конкурсній програмі й новий фільм Кіріла Серебреннікова "Лімонов". Канни в цьому плані дуже вперті. Серебренніков можливо й талановитий театральний режисер, але доволі посередній кінорежисер, та на фестивалі його люблять. Плюс — таке враження, що в конкурсі Канн обов'язково повинен бути якийсь росіянин. Раніше цю лакуну заповнював Андрій Звягінцев. Зараз це ексцентричний Серебренніков із фільмом про померлого голову Націонал-Більшовицької Партії РФ. 

Те ж саме стосується Сергія Лозниці, чий новий фільм "Вторгнення" покажуть у секції спецпоказів. Продюсер стрічки Михайло Майліс написав у своєму FB наступне: "Український фільм буде представлений на 77-му Каннському кінофестивалі! Ми проїхали всю Україну. Наша камера побачила вас в різних куточках країни під час війни. Виробляючи цей фільм, ми мріяли по завершенню представити його на високому рівні в країнах Заходу. І нагадати всім, як багато ви зробили за ці два роки у боротьбі з силами зла". 

Можливо наміри в авторів були й добрі, але постать Лозниці в Україні неоднозначна. Не в останню чергу через його висловлювання про українську культуру та любов до російської. Сам режисер вважає себе українцем. У нас же його називають російсько-білоруським. 

Ось список 19 фільмів основного конкурсу:

"Мегалополіс" (реж. Френсіс Форд Коппола)
"Учень" (реж. Алі Аббасі)
"Motel Destino" (реж. Карім Айнуз)
"Птах" (реж. Андреа Арнольд)
"Емілія Перес" (реж. Жак Одіар)
"Анора" (реж. Шон Бейкер)
"Плащаниці" (реж. Девід Кроненберг)
"Речовина" (реж. Коралі Фаргіт)
"Велике турне" (реж. Мігель Гомес)
"Марчелло Міо" (реж. Крістоф Оноре)
"Схоплені припливами" (реж. Цзя Чжанке)
"All We Imagine as Light" (реж. Паял Кападіа)
"Види доброти" (реж. Йоргос Лантімос)
"Б'ються серця" (реж. Жиль Лелуш)
"Дикий діамант" (реж. Агата Рідингер)
"О, Канада" (реж. Пол Шрейдер)
"Лімонов" (реж. Кирило Серебренніков)
"Партенопа" (реж. Паоло Соррентіно)
"Дівчина з голкою" (реж. Магнус фон Горн)

Окрім цього, поза конкурсом в Каннах, серед іншого, покажуть нову частину серії "Безумний Макс" — "Фуріоса". Новий фільм Кевіна Коснера "Горизонт: Американська сага" — це епічний, як прийнято у цього автора, вестерн, що складається з двох частин. Відбудеться в Каннах прем'єра одразу обох частин або тільки першої, наразі не відомо. 

Стартує 77-й Каннський кінофестиваль 14 травня. Завершиться 25-го. 

 

28.05.2024
Документальна стрічка має назву "Реал". Вона була знята безпосередньо на фронті: Олег Сенцов вступив до лав ЗСА у перші дні повномасштабного вторгнення й досі перебуває в армії. Рік тому підрозділ реж...
Далее
28.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на піар-службу фільму. Стрічка "Будинок «Слово»: нескінчений роман" стартувала в українському прокаті 9 травня, відтоді на цю історичну драму сходили 83031 чо...
Далее