Фентезі від Тайки Вайтіті, екранізація "Декамерона", темна історія бой-бендів. Три серіали, на які варто звернути увагу цього тижня

Цього тижня три серіали, на які ми радимо звернути увагу. В першому розповідається історія знайомства та спільних пригод хлопчика та піратів, які мандрують різними часовими вимірами та крадуть все, що погано лежить. Навіть Троянського коня. У другому Netflix спробували комедійно та з вогником екранізувати збірник оповідань Джованні Боккаччо "Декамерон", який є зліпком свого часу (XIV століття). Чи вийшло в них знайти паралелі із сьогоденням? І нарешті в третьому буде розказано історію Лу Перлмана — менеджера, який стояв за створенням Backstreet Boys та NSYNC і який зараз відбуває термін у в'язниці за фінансові махінації. 

"Бандити в часі". З 25 липня. 

У далекому 1981 році легендарний британський режисер Террі Ґілліам випустив фільм "Бандити в часі". Це був його перший сольний успіх поза межами alma mater — культової серії телепередач та фільмів "Монті Пайтон". В "Бандитах" закріпилися риси стилю Ґілліама: багатий на деталі сюрреалізм, абсурдний сатиричний гумор, світ, який ніби зрушив з місця в напрямку хаосу. Новозеландці Тайка Вайтіті та Джемейн Клемент відчули вплив режисера ще в період свого авторського становлення. 

Й через багато років вирішили (разом із британцем Йеном Моррісом, який допоміг Вайтіті написати фільм "Наступний гол — переможний") вшанувати спадок свого ментора рімейком його культової стрічки. Вона вийде на Apple TV+. Формат в них вийшов серіальний, але сюжетна зав'язка тут та сама: одинадцятирічний хлопчик раптово знаходить у своїй шафі портал в інший час й таким чином знайомиться із групою піратів під керівництвом Фібі з "Друзів" (рідкісна велика роль Лізи Кудров). Ті спочатку хочуть його здихатися, але потім беруть у свої пригоди. Пригоди ці загалом поділяються на два напрямки: крадіжки історичних цінностей та втеча від старих ворогів, серед яких є могутній володар зла (Клемент) та його антипод — щось на кшталт божества (Вайтіті).

 

"Декамерон". З 25 липня. 

Італієць Джованні Боккаччо дописав свій найвизначніший твір "Декамерон" ("Десятидення") у 1353 році. Ми його вивчали колись в школі. Фоліант складається зі ста новел. Сюжетною зав'язкою ж слугує історія про групу молодих представників знаті, які в самий розпал чуми у Флоренції 1348 року вирішують покинути приречене місто й відправитись у сільський маєток. З собою вони беруть слуг. Мета — веселитися й розповідати один одному ті самі сто оповідей. 

Кожна оповідь при цьому торкається окремої, часто соціально значущої, теми.  

Таким чином "Декамерон" став віконцем у побут й думки європейців (принаймні флорентійців) XIV століття. У серіальній адаптації від Netflix на нас чекає те саме, хіба що після перегляду трейлеру складається враження, що стрімінг зосередиться більше на пригодах мешканців маєтку ніж на їхніх історіях. Втім, цей проєкт обіцяє бути веселою комедією характерів із дорогими декораціями та чудовими акторами.  

 

"Брудна попса: Афера з бой-бендами". З 24 липня.

Феномен бой-бендів залишився в минулому, але навіть зараз, через два десятиліття, ми відчуваємо відлуння його масштабів. Й цікавимось залаштунковими, часто неприємними, подіями, які переживали колись молоді й красиві, а зараз не молоді й не дуже красиві зірки. В новій документалці від Netflix, в їхній звичній емоційно маніпулятивній (й тому такій привабливій) манірі, як раз і буде розказано про такі залаштунки. 

В центрі уваги стрімінгу опинився Лу Перлман — одіозний музичний продюсер, імпресаріо гуртів Backstreet Boys та NSYNC. Ще він мав відношення до старту кар'єри Брітні Спірс. Backstreet Boys загалом продали понад 100 мільйонів записів. NSYNC — понад 70 мільйонів. Сюди треба додати доходи від концертів, рекламних контрактів і так далі. Втім, це не завадило Перлману створити одну з наймасштабніших фінансових пірамід в історії США. У 2008-му чоловіка посадили у в'язницю на 25 років. 

Автори Netflix ретельно дослідили його шлях та зробили серіал про музику, успішність якої не змогла наповнити чашу людської жадібності. 

 

06.09.2024
Документальний фільм Артема Григоряна з'явиться принаймні в українському сегменті Netflix вже 11 вересня трохи більше ніж через місяць після виходу в національний прокат. За ці чотири тижня в кінотеат...
Далее
06.09.2024
8-й Кінофестиваль Київський тиждень критики відбудеться цього року з 17 до 23 жовтня. Головна локація — кінотеатр "Жовтень". Наразі організатори оголосили дві ретроспективні програми: українського кін...
Далее
05.09.2024
Disney призупинили роботу над екранізацією роману Ніла Ґеймана "Історія з кладовищем" 2008 року видання. Корпорація наважилася на цей крок невдовзі після того, як письменника звинуватили в сексуальном...
Далее