Душевно про 90-ті. Фільм "Я і Фелікс" Ірини Цілик можна подивитися на Netflix

Фільм "Я і Фелікс" вийшов в український прокат 11 квітня й за перший тиждень зібрав майже 1,3 мільйона гривень, що еквівалентно 8 419 глядачам. Сума не маленька, втім, враховуючи, що українське авторське кіно часто проходить повз багатьох глядачів, потенціал фільму точно не вичерпано.

Проходять такі стрічки повз зазвичай через коротке прокатне вікно у кінотеатрах, через незручні сеанси там же, через не дуже багату маркетингову кампанію. 

Netflix в такому випадку стає інструментом, що надає стрічці другий шанс достукатися до глядача. Як написала Ірина Цілик у своєму Facebook: "Ну нарешті мене совість менше мучитиме, що наш фільм не встигли подивитися всі бажаючі, особливо в тих маленьких містечках і селах України, де немає кінотеатрів. "Я і Фелікс" сьогодні виходить в онлайн-прокат. Передусім, на Netflix. Так, це лише для України. Є ще й інші стримінгові сервіси, про які напишу окремо".

На інших стрімінгових сервісах фільм буде доступний для ширшої аудиторії. 

Нагадаємо, що в фільмі "Я і Фелікс" розповідається історія дружби хлопця-підлітка, на ім'я Тимофій та ветерана Афганської війни, на ім'я Фелікс. Першого грає син Ірини Цілик та Артема Чеха (він написав роман "Хто ти такий?", що ліг в основу сюжету картини), другого — видатний український поет Юрій Іздрик. Їхня дружба триває декілька років, впродовж яких травмований алкоголік Фелікс вчить Тимофія життєвої мудрості.

Події відбуваються у важкі часи, в 90-ті й Феліксу якимось чином вдається вплинути на становлення хлопця так, що з нього виходить притомна, свідома людина. Підготовлена до інших важких часів: війни із РФ. 

При всьому цьому стрічка наповнена непомітним гумором, любов'ю до людей (як було у документальному дебюті Цілик "Земля блакитна, ніби апельсин") та тим, що називають "правдою життя". 

 

18.07.2024
Здається кіновсесвіт Marvel дістався дна й намагається поступово від нього відштовхнутися. Останніми роками справи їхні були недобрі: всім набрид супергеройський жанр, фільми почали провалюватися в пр...
Далее
18.07.2024
Вчора, 17 липня, виповнилося рівно 10 років з моменту знищення росіянами разом із проросійськими сепаратистами Боїнгу MH17 в небі неподалік Торезу над Донеччиною. Як сказано в артовій документальній с...
Далее
17.07.2024
Джеймс Девід Венс — американський сенатор від штату Огайо, в минулому непереборний критик Дональда Трампа (він називав його Гітлером), в теперішньому непереборний супротивник допомоги, яку надають США...
Далее