Джордж Лукас отримає Почесну пальмову гілку Каннського кінофестивалю

Разом із Френсісом Фордом Копполою на цьогорічний Каннський кінофестиваль поїде його давній друг й також великий режисер, який змінив світ — Джордж Лукас. Автор "Зоряних війн" отримає Почесну пальмову гілку під час церемонії закриття фестивалю, яка відбудеться 25 травня.  

Лукас хоча й не отримував раніше нагород в Каннах, але також має глибокі зв'язки із цим фестивалем: прем'єра його найпершої стрічки "THX-1138" — науково-фантастичного трилеру про боротьбу із тоталітарним режимом майбутнього, відбулася в рамках програми "Двотижневик режисерів", яка щороку проходить паралельно з Каннським кінофестивалем.  До речі, продюсером того фільму був Коппола. 

"Каннський фестиваль завжди займав особливе місце в моєму серці. Я був здивований й щасливий, коли мій перший фільм, "THX-1138", було обрано для показу в новій програмі для режисерів-дебютантів, під назвою "Двотижневик режисерів", — сказав Лукас у заяві для преси. "Відтоді я неодноразово повертався на фестиваль у різних ролях як сценарист, режисер і продюсер. Для мене це особливе визнання, яке для мене дуже багато означає".

Окрім створення "Зоряних війн", Джордж Лукас відповідальний за франшизу "Індіана Джонс", компанію "Industrial Light & Magic", яка за роки своєї роботи акумулювала 15 "Оскарів" за спецефекти. Концепція сучасного блокбастера також була створена Лукасом (разом зі Спілбергом). Список можна продовжувати. 

Цьогорічний Каннський кінофестиваль пройде в 77 раз. Стартує він 14 травня. Головою журі основного конкурсу була названа Ґрета Ґервіґ. 

 

29.05.2024
Стала відома дата виходу в український прокат фільму "Конотопська відьма". Стрічка була знята вже за часів повномасштабного вторгнення та експлуатує народний сюжет (чи мем), що з'явився ще в першій по...
Далее
28.05.2024
Документальна стрічка має назву "Реал". Вона була знята безпосередньо на фронті: Олег Сенцов вступив до лав ЗСА у перші дні повномасштабного вторгнення й досі перебуває в армії. Рік тому підрозділ реж...
Далее
28.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на піар-службу фільму. Стрічка "Будинок «Слово»: нескінчений роман" стартувала в українському прокаті 9 травня, відтоді на цю історичну драму сходили 83031 чо...
Далее