Втрачену картину Ґустава Клімта продали на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро

Картину австрійського художника Ґустава Клімта, яка протягом 100 років вважалася втраченою, продали на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Незавершена картина під назвою "Портрет фройляйн Лізер" була написана навесні 1917 року. На той час Клімт вже був одним із найвідоміших портретистів Європи. Через рік, у 1918-му художник помре. 

Раніше про існування "Портрету фройляйн Лізер" було відомо тільки завдяки чорно-білому фото, але на прес-конференції в січні віденський аукціонний дім im Kinsky оголосив, що портрет був знову виявлений у приватній колекції. 

Раптова поява картини в поєднанні з цікавою передісторією створили навколо картини певний гайп. Втім, сума, за яку картину продали була на нижній межі її оцінки — від 30 до 50 мільйонів євро. Та набагато нижче 74 мільйонів фунтів стерлінгів, за які було куплено інший портрет Клімта пізнього періоду "Жінка з віялом" у червні минулого року у Лондоні. 

Можливо, тому що деякі ключові питання про картину залишаються без відповіді, включаючи ідентичність її суб'єкту. Також аукціонний дім заявив, що "подорож" картини в нацистський період залишається неясною.

Портрет зроблено на замовлення. Вважається, що він зображує одну з дочок Адольфа або Юстуса Лізера, які були братами з багатої родини єврейських промисловців. Деякі історики мистецтва ідентифікували зображену на картині дівчину як Маргарет Констанс Лізер, дочку Адольфа Лізера.

Проте в аукціонному домі im Kinsky припустили, що на картині також може бути зображена одна з двох доньок Юстуса Лізера та його дружини Генрієтти, покровительки сучасного (на той час) мистецтва. Аукціонний дім стверджує, що "постаріння" портрета за допомогою штучного інтелекту виявило явну схожість із Хелен Лізер. Вона померла у 1962 році. 

Особистість зображеної має велике значення: після смерті Клімта в 1918 році картина опинилася в родині Лізер, втім, дотепер важко встановити, яка гілка династії могла по праву претендувати на володіння портретом.

 

Lost Gustav Klimt painting

26.08.2024
Український художник Олексій Сай зібрав на цьогорічному фестивалі Burning Man в пустелі Блек-Рок у штаті Невада США величезну скульптуру "I'm Fine:)". Скульптура відсилає нас до відомого мема із собач...
Далее
15.08.2024
За останні тижні вуличний художник Бенксі створив вже дев'ять малюнків на різних стінах Лондона: будинках, одному мосту, інформаційній буді, старому білборді, параболічній антені. Спочатку був козел,...
Далее