Жест доброї волі. США повернули Китаю історичні реліквії

Про це повідомляє Суспільне із посиланням на The Art Newspaper. Навіть на тлі довготривалого політичного загострення між двома державами та постійних розмов про їхню майбутню війну, офіційні особи обох країн наголосили на важливості продовження співпраці у боротьбі з торгівлею старожитностями. 

17 квітня, в той же день коли президент США Джо Байден закликав потроїти тарифи на імпорт деяких видів китайської сталі та алюмінію, американські та китайські офіційні особи зібралися на церемонії в консульстві Китаю в Нью-Йорку, щоб відзначити репатріацію 38 пам’яток старовини. Учасники підкреслили важливість подальшої координації між двома країнами у питаннях культурної спадщини.

Під час церемонії керівник відділу торгівлі старожитностями в окружній прокуратурі Мангеттена Метью Богданос зазначив: "Ми визнаємо два найважливіші аспекти культурної спадщини — один — це нагадування про те, що ми маємо набагато більше спільного, ніж можна було б подумати з усіх заголовків, які ви читаєте. А по-друге, ми маємо набагато більше спільного, коли ми засукуємо рукави й беремося повертати ці старожитності туди, де їм місце, тому що це наша єдина мета".

Старожитності датовані періодом династії Юань (1279-1368), династії Мін (1368-1644) й династії Цин (1644-1911). Вони включають дерев’яні скульптури, різьблення зі слонової кістки, фрагменти фресок тощо. Більшість із них — артефакти тибетського буддизму. За даними South China Morning Post, у березні їх затримала прокуратура Мангеттена. Пізніше вони будуть доставлені назад до Китаю.

"Китай завжди був відданий запобіганню та боротьбі з незаконним обігом культурних цінностей шляхом розширення урядової співпраці», — сказав генеральний директор департаменту міжнародного співробітництва Національного управління культурної спадщини КНР Вень Сіньхуа після церемонії. Він продовжив: "Китай щиро дякує Сполученим Штатам за їх значні зусилля щодо сприяння поверненню культурних реліквій, і ми високо цінуємо професіоналізм, продемонстрований нашими американськими колегами в цій справі".

 

usa_china

Tags: Politics
25.04.2024
Картину австрійського художника Ґустава Клімта, яка протягом 100 років вважалася втраченою, продали на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Незавершена картина під назвою "Портрет фройляйн Лізер" бу...
Далее
10.04.2024
Співробітник Мюнхенської пінакотеки сучасного мистецтва ("картинній галереї") виставив свою роботу в, як він сказав: "Надії досягти свого мистецького прориву". Така персональна виставка поруч з картин...
Далее
25.03.2024
Інформація про те, що деяким формальдегідним роботам Герста було присвоєно дати, які не збігаються з датами їх фізичного створення, цього тижня сколихнула світ сучасного мистецтва. Якщо коротко, то ск...
Далее