Оприлюднено перший офіційний портрет короля Чарльза III після коронації. Він виглядає несподівано

Написав портрет британський художник Джонатан Єо. Він спеціалізується на зображеннях зірок. Це видно з його сайту. Якщо ж говорити про політиків, то Єо намалював, серед інших, Тоні Блера та пакистанську активістку Малалу Юсафзай (вона отримала Нобелівську премію миру у 2014 році). 

Повертаючись до Чарльза III, король забражений на величезному полотні, написаному олією, в уніформі валлійської гвардії. Робота має яскраво-червоний, м'ясний відтінок. Розміром вона приблизно 259 см на 198 см. Біля правого пелча монарха художник зобразив метелика. 

Дружина короля Чарльза Камілла, як повідомляють, коли подивилася на портрет сказала Єо: "Так, ви вловили його".

У своєму коментарі художник також зазначив, що король бачив портрет у "напівготовому стані". "Спочатку він був дещо здивований яскравим кольором, але в іншому він, здавалося, схвально посміхався", — закінчив думку Єо. 

У кожного рішення в рамках малюнку є своє пояснення. У 1975 році майбутній король був призначений полковником Валлійської гвардії. На малюнку червоний колір форми розчиняється на червоному тлі, що робить обличчя короля ще більш виразним. Єо каже, що він хотів, щоб картина була особливою та в певному сенсі поривала з минулим: "Мені дійсно цікаво з’ясувати, ким є хтось, і спробувати відобразити це на полотні".

Єо вирішив використати деякі елементи традиційного королівського портрета — військове спорядження, меч — але прагнув досягти чогось більш сучасного, зокрема за допомогою глибокого кольору й метелика. "В історії мистецтва метелик символізує метаморфозу та відродження", — пояснив художник.

Метелик також є відсиланням до давнього інтересу короля до проблем навколишнього середовища. Єо сказав, що це була ідея короля Чарльза після того, як вони обговорили можливість розповісти історію за допомогою портрета: "Я сказав, коли школярі подивляться на це [портрет] через 200 років і вони будуть думати хто є хто з монархів, які підказки ви можете їм дати?. Він [король] сказав: "А як щодо того, щоб метелик сів мені на плече?".

Втім, картину вже розкритикували як британські експерти, так і здивовані колірною гамою користувачі X (Twitter). 

 

Jonathan%20Yeo

11.06.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Facebook київського аукціонного дому Goldens. Картину Івана Марчука "Зійшов місяць над Дніпром" купили за рекордні не тільки для цього плідного художника,...
Далее
28.05.2024
Про це повідомляє Читомо, посилаючись на сайт премії. Імена митців: Маша Фоя, Сергій Майдуков, Олеся Секереш і Марі Кінович. Треба зазначити, що наразі це довгий список, в якому всього значиться 318 р...
Далее
07.05.2024
Про це повідомляє NV із посиланням на Instagram Володимира Манжоса, більше відомого як Waone Interesni Kazki. Він відповідальний за цілу серію муралів в Києві (зокрема на Подолі та в Шевченківському р...
Далее