Марина Абрамович спробує змусити натовп на фестивалі Гластонбері мовчати 7 хвилин. Це відбудеться сьогодні

Про це повідомляє The Guardian. Цьогорічний фестиваль Гластонбері стартував вчора, 26-го червня, й завершиться у неділю 30-го. На ньому заплановані виступи Дуа Ліпи, Coldplay, SZA, LCD Soundsystem та багатьох інших гучних виконавців. Серед них запланований й виступ відомої сербської артистки та мисткині Марини Абрамович. Втім, вона підготувала для публіки щось кардинально інше. 

Абрамович вийде і попросить натовп мовчати протягом семи хвилин. "Я нажахана", — сказала перфомерка, чиї вистави зробили її однією з найвідоміших артисток у світі. "Я не знаю художників, які б робили щось подібне перед 175 000-200 000 людей. Найбільша аудиторія, яку я коли-небудь мала — це 6000 людей на стадіоні, і вже я думала: «Вау!», але це справді більше, ніж усе, що я робила".

Абрамович, яка називає цю подію "публічною інтервенцією", а не перформансом, звернеться до натовпу з головної сцени Pyramid о 17:55 CET, а потім попросить натовп замовкнути, закликаючи до семи хвилин колективної тиші. Відбудеться це дійство перед виступом Пі Джей Харві. 

Художниця розуміє, що попросити тисячі відвідувачів фестивалю стриматися, може бути важко, але вона сподівається, що люди скористаються моментом, щоб подумати про поточний стан світу.

"Ми дійсно зіткнулися з темним моментом в історії людства. Отже, що можна зробити? Я завжди вважаю, що протест приносить більше протесту; ненависть приносить ще більше ненависті. Я вважаю, що важливо звернутися до себе. Легко критикувати все інше, але що я можу зробити в собі, як я можу змінитися?", — запитує Абрамовіч. 

Й додає: "Це великий ризик, тому я боюся. Я можу повністю провалитися... але я хочу ризикнути. Я хочу побачити, чи я можу пробитися за межу кислоти, за межу грибів, за межу всього, що є, і торкнутися того моменту в їхній душі і лише на сім хвилин зупинити все. Уявляєте, якщо нам це вдасться? Це буде неймовірний момент".

На додачу Абрамович вийде на сцену в одязі, розробленому Ріккардо Тіші, колишнім італійським креативним керівником Burberry. Художниця не хоче розкривати подробиць того, що вона одягне, але сказала, що це буде "сюрприз" й він відповідатиме темі фестивалю — "мир".

 

Marina Abramović

27.06.2024
Оригінальна акварельна ілюстрація стала найдорожчим лотом з всесвіту Гаррі Поттера, коли-небудь проданим, із фінальною ціною у 1,9 мільйона доларів. Подія відбулася на аукціоні в США. Ілюстрацію до пе...
Далее
24.06.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Le Monde. Французький суд 19 червня засудив чоловіка до двох років позбавлення волі умовно за крадіжку роботи Бенксі (щур із канцелярським ножем) зі зв...
Далее