Іконічна ілюстрація з "Гаррі Поттера" встановила рекорд на аукціоні

Оригінальна акварельна ілюстрація стала найдорожчим лотом з всесвіту Гаррі Поттера, коли-небудь проданим, із фінальною ціною у 1,9 мільйона доларів. Подія відбулася на аукціоні в США. Ілюстрацію до першого видання роману Джоан Роулінг "Гаррі Поттер та філософський камінь" продали втричі дорожче ніж прогнозували: очікувалося, що твір мистецтва буде продано від 400 000 до 600 000 доларів, що, за словами Sotheby's, було найвищою передпродажною оцінкою для роботи, пов'язаної з Гаррі Поттером.

Цінову динаміку добре демонструє такий факт: вперше ілюстрація була продана на аукціоні у 2001 році, ще до завершення серії книг, за близько 108 000 доларів США.

"Це дійсно перша візуалізація Гаррі та чарівного світу", — сказала Каліка Сендс з аукціонного дому Sotheby’s.

Подія відбулася вчора, у середу, й знадобилося майже 10 хвилин, щоб чотиристоронні торги завершилися. Особа покупця не розкривається.

Художнику ілюстрації Томасу Тейлору у 1997-му було лише 23 роки, коли він створив культовий образ Гаррі Поттера, що стоїть перед Гоґвортським експресом — потягом, який приведе молодого чарівника у світ чаклунства та пригод. Тейлору знадобилося два дні, щоб закінчити малюнок.

Уельський митець був одним із перших, хто прочитав рукопис оригінальної книги про Гаррі Поттера, яка згодом розійшлася мільйонами примірників і породила прибуткову франшизу, включаючи фільми, ігри, тематичні парки та майбутній серіал HBO Max.

 

the%20first%20edition%20of%20JK%20Rowling's%20Harry%20Potter%20and%20the%20Philosopher's%20Stone

28.06.2024
Про це повідомляє The Guardian. Цьогорічний фестиваль Гластонбері стартував вчора, 26-го червня, й завершиться у неділю 30-го. На ньому заплановані виступи Дуа Ліпи, Coldplay, SZA, LCD Soundsystem та...
Далее
24.06.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Le Monde. Французький суд 19 червня засудив чоловіка до двох років позбавлення волі умовно за крадіжку роботи Бенксі (щур із канцелярським ножем) зі зв...
Далее