Майкл Манн опублікував список своїх 14 улюблених фільмів

Геній стильного трилеру, син українських емігрантів, автор "Злодія", "Протистояння", "Поліції Маямі", "Своєї людини" та "Феррарі" Майкл Манн зареєструвався на Letterboxd — соціальній мережі для кіноманів — й одразу опублікував там список своїх улюблених фільмів. Список має назву "14 улюблених фільмів без особливого порядку (крім Потьомкіна)".  

Тобто на першому місці німа класика Сергія Ейзенштейна "Броненосець «Потьомкін»". Класичний вибір, враховуючи вік режисера (81) та вплив на його освіту раннього новаторського кіно. Про "Доктор Стрейджлав" Стенлі Кубрика Манн казав, що закохався в кіно одразу після перегляду цього гіркого комедійного шедевра. "Це показало всьому моєму поколінню кінотворців, що з глядачем можна говорити абсолютно відкрито і чесно, і тоді, своєю чергою, він оцінить кіно по гідності", — сказав про фільм Кубрика режисер ще у 2006 році.

В списку також є неочевидна стрічка Алехандро Гонсалеса Іньярріту "Б'ютифул", "Скажений бик" Скорсезе, "Бідолашні створіння" Лантімоса, "Володар бурі" Кетрін Біґелоу, "Апокаліпсис сьогодні" Копполи, "Лабіринт фавна" дель Торо і так далі. 

Актуальний перелік фільмів дещо відрізняється від минулих списків Манна де були, наприклад, "Аватар" Кемерона та "Громадянин Кейн" Велса. Втім, видно що попри ці цілком логічні зміни режисер тяжіє до технічно досконалого, зробленого зі смаком кіно й водночас до чогось сюжетно глибокого та інтенсивного.  

Нагадаємо, що наступним фільмом Майкла Манна буде продовження "Протистояння", головну роль в якому зіграє Адам Драйвер. Виробництво, як очікується, розпочнеться пізніше цього року.

 

mann

18.07.2024
Здається кіновсесвіт Marvel дістався дна й намагається поступово від нього відштовхнутися. Останніми роками справи їхні були недобрі: всім набрид супергеройський жанр, фільми почали провалюватися в пр...
Далее
18.07.2024
Вчора, 17 липня, виповнилося рівно 10 років з моменту знищення росіянами разом із проросійськими сепаратистами Боїнгу MH17 в небі неподалік Торезу над Донеччиною. Як сказано в артовій документальній с...
Далее
17.07.2024
Джеймс Девід Венс — американський сенатор від штату Огайо, в минулому непереборний критик Дональда Трампа (він називав його Гітлером), в теперішньому непереборний супротивник допомоги, яку надають США...
Далее