Продюсер "Титаніку" та "Аватару". У віці 63 років помер соратник Джеймса Кемерона Джон Ландау

Джон Ландау — з одного боку непримітний продюсер, втім, фільми над якими він працював зібрали у світовому прокаті понад 8 мільярдів доларів. Дуже невелика кількість функціонерів американської, й звичайно світової, кіноіндустрії може похизуватися таким портфоліо. 

Все це сталося завдяки співпраці Ландау із Джеймсом Кемероном. Вперше вони працювали разом над легендарним "Титаніком" 1997 року, який займав першу позицію в списку найкасовіших фільмів в історії аж поки не вийшла друга співпраця Кемерона режисера та сценариста та Ландау продюсера "Аватар". За останній фільм Джон Ландау отримав номінацію на "Оскар". За "Титанік" — статуетка за "Найкращий фільм" опинилась в його руках. 

Окрім цього, Ландау працював над фільмом "Аватар: Шлях води" та наскільки встиг — над третьою й четвертою частинами серії. Це якщо говорити про стрічки, режисером яких був Джеймс Кемерон. У 2002-му Джон Ландау спродюсував "Соляріс" Стівена Содерберга, у 2019-му "Аліта: Бойовий ангел" Роберта Родрігеса. На додачу він був головним операційним директором продакшну Lightstorm Entertainment Кемерона, під крилом якого власне й створювалися всі фільми останнього. 

Сестра Ландау, Тіна, підтвердила його смерть, опублікувавши такий пост в X: "Найкращий брат, про якого може мріяти дівчина — мій брат Джон — помер. Моє серце розбите, але також розривається від гордості та вдячності за його незвичайне життя, любов і подарунки, які він дарував мені — і всім, хто знав його чи його фільми".

Ось, що написав у своєму дописі, опублікованому на сторінці "Аватар" в X, Джеймс Кемерон: "Сім’я Аватара сумує з приводу втрати нашого друга і лідера Джона Ландау. Його химерний гумор, особистий магнетизм, велика щедрість духу та лютість залишалися центром нашого всесвіту Аватара протягом майже двох десятиліть. Його спадщина — це не лише створені ним фільми, а й особистий приклад, який він подав — незламний, турботливий, інклюзивний, невтомний, проникливий й абсолютно унікальний. Він продюсував чудові фільми не використовуючи силу, а поширюючи тепло та радість від створення кіно. Він надихнув усіх нас бути й робити все найкраще щодня. Я втратив дорогого друга і свого найближчого соратника за 31 рік. Частину мене відірвали назавжди".

 

Jon Landau

18.07.2024
Здається кіновсесвіт Marvel дістався дна й намагається поступово від нього відштовхнутися. Останніми роками справи їхні були недобрі: всім набрид супергеройський жанр, фільми почали провалюватися в пр...
Далее
18.07.2024
Вчора, 17 липня, виповнилося рівно 10 років з моменту знищення росіянами разом із проросійськими сепаратистами Боїнгу MH17 в небі неподалік Торезу над Донеччиною. Як сказано в артовій документальній с...
Далее
17.07.2024
Джеймс Девід Венс — американський сенатор від штату Огайо, в минулому непереборний критик Дональда Трампа (він називав його Гітлером), в теперішньому непереборний супротивник допомоги, яку надають США...
Далее