Фільм "Ля Палісіада" підкорив мільйонну позначку в українському прокаті

Про перетин у прокаті цієї символічної цифри повідомило Суспільне Культура. Зі старту прокату пройшло 10 днів. В період з 11-го по 21 січня було продано 7428 квитків. Якщо порівнювати збори із "Мавкою" (за перший тиждень показів в Україні — 24,9 млн грн) чи "Довбушем" (за перший вікенд — 8,7 млн грн), то 1 148 396 гривень за перші десять днів для "Ля Палісіада" звучать далеко не так масштабно.  

Та не варто забувати, що фільм Філіпа Сотниченко — авторський нео-нуар із елементами комедії та чорнухи 90-х, бюджетом у всього 14 мільйонів гривень ("Мавка" була зроблена за 187 мільйонів, "Довбуш" за 120) та відповідно дуже скромною маркетинговою кампанією, яка являє собою по суті сарафанне радіо від одних кіноманів до інших кіноентузіастів. Свій кошторис у прокаті "Ля Палісіада" не відіб'є, але у стрічки є всі шанси піти зі сцени принаймні поміченою. Та продовжити достойне життя на стрімінгових сервісах, як українських, так і міжнародних (той же Netflix). 

Прем'єра стрічки відбулася на 52-му Роттердамському міжнародному кінофестивалі, де фільм отримав нагороду Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. В рамках української прем'єри на "Київському тижні критики" стрічка отримала нагороду Національної премії кінокритиків "Кіноколо" в категорії "Найкращий повнометражний ігровий фільм". Також "Ля Палісіада" була номінована на премію Європейської кіноакадемії в категорії "Відкриття року — приз FIPRESCI". 

 

28.02.2024
Фільм "Дюна: Частина друга" ось-ось почне крокувати світовим прокатом. Стрічка вже отримала схвальні відгуки від американських кінокритиків. Маркетингова кампанія фільму була вдалою, тому мільйони гля...
Далее
27.02.2024
Опубліковано трейлер фільму "Спостерігачі" — горор із Дакотою Феннінг про групу людей, які окремо один від одного потрапили в будинок в лісу. Виходу немає, за групою спостерігають якісь сутності. Режи...
Далее