Щур біля Центру Помпіду. У Франції засудили художника, який вкрав роботу Бенксі

Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Le Monde. 

Французький суд 19 червня засудив чоловіка до двох років позбавлення волі умовно за крадіжку роботи Бенксі (щур із канцелярським ножем) зі зворотного боку паркувального знаку в Парижі, що знаходиться біля музею сучасного мистецтва Центру Помпіду. 38-річний музикант Меджді Р. використовував автокран та кутову шліфувальну машину для того, щоб розрізати метал.

Сталося це ще у вересні 2019 року. Чоловік зізнався, але він стверджував, що був другом художника, який попросив його повернути свій твір мистецтва. На додачу Меджді Р. сказав, що друг (тобто Бенксі) хоче запобігти тому, щоб хтось інший заробляв гроші на вуличному мистецтві, яке "не має ціни" й таким чином "засудити лицемірство капіталістичної системи, яка визначає, яке мистецтво має цінність, а яке ні". Злодій сказав, що Бенксі надіслав йому "команду" на крадіжку, після чого він вислизнув до Англії разом із щуром.

Втім, прокурор заявив, що Бенксі спростував всю цю історію через свого представника. Робота ж художника досі не знайдена. 

На додачу суд постановив Меджді Р. сплатити штраф в розмірі 30 000 євро та понад 6500 євро на відшкодування збитків Центру Помпіду, який суд визначив як зберігача вкрадених культурних цінностей.

Підсудний своєю чергою стверджував, що він не викрав "культурну цінність", а взяв участь у "знищенні металевої таблички", маючи на увазі знак для автостоянки Помпіду. Втім, як видно суд його пояснення не переконали. 

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року Бенксі приїздив до України й залишив 7 робіт в Бородянці, Києві та Ірпені. 

 

28.06.2024
Про це повідомляє The Guardian. Цьогорічний фестиваль Гластонбері стартував вчора, 26-го червня, й завершиться у неділю 30-го. На ньому заплановані виступи Дуа Ліпи, Coldplay, SZA, LCD Soundsystem та...
Далее
27.06.2024
Оригінальна акварельна ілюстрація стала найдорожчим лотом з всесвіту Гаррі Поттера, коли-небудь проданим, із фінальною ціною у 1,9 мільйона доларів. Подія відбулася на аукціоні в США. Ілюстрацію до пе...
Далее