Відоме британське видавництво випустить книжку про українське мистецтво

Про це пише NV з посиланням на Facebook авторки книги Аліси Ложкіної. Книга називається "The Art of Ukraine". Вона вийде у відомій, присвяченій світовому мистецтву, серії "World of Art" видавництва Thames and Hudson. За словами авторки, текст книги був готовий на початку повномасштабного вторгнення, коли увага цивілізованого світу була прикута до Україні.

В цей час Аліса Ложкіна і запропонувала видавництву свій рукопис: "В один день Україна опинилася у центрі уваги. Інформації бракувало. У мене на руках був готовий англійський переклад рукопису, і коли представники Thames and Hudson запросили мене написати два розділи у книгу Treasures of Ukraine, яку готувало видавництво, я запропонувала їм свою книгу. Це був абсолютний експромт, але десь за місяць мені написав відповідальний редактор серії World of Art Роджер Торп і сказав, що видавництво зацікавлене у співпраці. Процес остаточного узгодження, а також підготовка оновленої версії книги тривали два роки. World of Art — авторитетна серія, тут процеси відбуваються на черепаших швидкостях, подібних до музейних виставок".

Авторка поділилася своїми міркуваннями щодо сприйняття українського мистецтва у світі до великої війни: "Колись давно, років десять тому я страшенно зраділа, натрапивши на прізвище Сергія Браткова у аналогічній книзі про сучасну фотографію. Це була подія — наш автор, нарешті “там”. Це “тут” і “там”, на жаль, дуже довго переслідувало мистецтво України на міжнародному рівні. Ми були невидимими маргіналами, представниками малоцікавої околиці, які весь час мали комусь доводити свою вагу". 

Над узгодженням ілюстративного матеріалу книги, знаходячись в лавах ЗСУ, працював фотограф Максим Білоусов. 

Для оформлення обкладинки використали картину Олександра Богомазова "Правка пил" із серії "Пилярі" 1929 року. Картина знаходиться в колекції Національного художнього музею України. 

 

World of Art

26.02.2018
С 6 по 17 марта в экспозиционном пространстве Щербенко Арт Центр состоится выставка работ нового проекта “IMPERSONATION”, созданного двумя украинскими художницами – Аллой Жмайло (коллекция украшений)...
Далее