У віці 89 років помер видатний сценарист Роберт Таун. Він написав "Місію нездійсненну" та "Китайський квартал"

За роботу над "Китайським кварталом" Романа Поланскі у 1975 році Роберт Таун отримав премію "Оскар" в категорії "Найкращий оригінальний сценарій". Він номінувався ще у 1974-му за військову трагікомедію Хела Ешбі "Останній наряд" с Джеком Ніколсоном, у 1976-му за комедію того ж Хела Ешбі "Шампунь" з Ворреном Бітті та у 1986-му за пригодницький фільм "Грейсток: Легенда про Тарзана, Володаря мавп" з Крістофером Ламбертом. 

Втім, остання стрічка настільки не сподобалася сценаристу, що він зняв своє ім’я з титрів і використав замість нього псевдонім P.H. Vazak. Вазаком звали його угорську вівчарку.

Взагалі Роберт Таун був одним з ключових гравців Нового Голлівуду — періоду в історії кіно з кінця 60-х й до початку 80-х, коли на голлівудських пагорбах панувало молоде покоління авторів: Мартін Скорсезе, Френсіс Форд Коппола, Стівен Спілберг, Вільям Фрідкін, Хел Ешбі та багато інших. 

"Китайський квартал" дотепер вважається ледь не кращим сценарієм в історії кінематографа. Принаймні західного кінематографа. Окрім цього, Тауну належить дуже багато сценарних доопрацювань, за які він не був відмічений в титрах. Наприклад, одна з найкращих сцен в першому "Хрещеному батьку", в якій дон Корлеоне говорить своєму сину Майклу, що не хотів для нього такої долі (гангстерської) була повністю написана Тауном. 

Сценарист і режисер "Хрещеного батька" Френсіс Форд Коппола використав свою промову під час отримання "Оскару" за найкращий адаптований сценарій, щоб подякувати Тауну за створення ключової та "дуже красивої" сцени між героями Аль Пачіно та Марлона Брандо. "Це була сцена Боба Тауна", — сказав Коппола на церемонії нагородження 1973 року.

Сценарист продовжував активно працювати й в 90-х. Слідом за провальним сиквелом "Китайського кварталу" (знятий Джеком Ніколсоном фільм "Два Джейка") Таун написав "Дні грому" Тоні Скотта із Томом Крузом у головній ролі, "Фірму" із тим же Крузом та перші дві частини "Місії нездійсненної".  

У новому сторіччі Роберт Таун відійшов від справ та його вплив та повага до його робіт відчуваються й дотепер. Як написано в X Американського інституту кіно: "Завдяки написанню таких шедеврів, як "Китайський квартал", "Шампунь" та незліченних інших, його вплив вічний".

 

robert_townerobert_townerobert_towne

06.09.2024
Документальний фільм Артема Григоряна з'явиться принаймні в українському сегменті Netflix вже 11 вересня трохи більше ніж через місяць після виходу в національний прокат. За ці чотири тижня в кінотеат...
Далее
06.09.2024
8-й Кінофестиваль Київський тиждень критики відбудеться цього року з 17 до 23 жовтня. Головна локація — кінотеатр "Жовтень". Наразі організатори оголосили дві ретроспективні програми: українського кін...
Далее
05.09.2024
Disney призупинили роботу над екранізацією роману Ніла Ґеймана "Історія з кладовищем" 2008 року видання. Корпорація наважилася на цей крок невдовзі після того, як письменника звинуватили в сексуальном...
Далее