В Європі заарештували групу громадян Грузії за крадіжку рідкісних бібліотечних книг. Серед них є твори Гоголя

Про це повідомляє The Guardian. 

Поліція заарештувала дев'ятьох громадян Грузії, підозрюваних у організації складної злочинної операції з крадіжки цінних антикварних книг, зокрема оригінального рукописів Миколи Гоголя та Пушкіна, з національних бібліотек по всій Європі. Полиці з російськомовною літературою 19-го століття грабувалися протягом двох років у кількох країнах. Оригінали були замінені підробками, повідомило в четвер поліцейське агентство ЄС Європол.

Серед цілей зловмисників був й Варшавський університет. Ще торік навчальний заклад повідомив про крадіжку перших видань творів Пушкіна та Миколи Гоголя. Європол заявив, що підозрювані іноді видавали себе за науковців, щоб отримати доступ до книг та зробити підробки "видатної якості".

Перебуваючи в читальних залах, "вони ретельно вимірювали книжки та фотографували, перш ніж віддавати їх назад". Потім грузини брали час на вироблення підробки й повертатися через дні, тижні чи місяці, щоб поміняти їх місцями із оригіналами.

В інших випадках вони "покладалися на більш грубий підхід" й просто передивлялись колекцію в національних бібліотеках, вирішували, що представляє інтерес, а потім проникали та викрадали книги, повідомила поліція.

Так, наприклад, у жовтні минулого року двоє членів банди увірвалися в Національний інститут східних мов і цивілізацій у Парижі та забрали десяток рукописів. А потім втікли на автомобілі спільника.

Взагалі книги викрадалися у 2022 та 2023 роках з національних та історичних бібліотек Франції, Німеччини, Чехії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литви, Польщі та Швейцарії.

"Вважається, що загалом злочинна група несе відповідальність за крадіжку щонайменше 170 книг, завдавши фінансових збитків на суму близько 2,5 мільйона євро і завдавши величезної матеріальної шкоди суспільству", — заявив Європол, який координував справу.

Деякі з викрадених артефактів були продані через аукціонні будинки в Санкт-Петербурзі та Москві, що, враховуючи абсолютну неадекватність росіян, фактично означає, що книжки втрачені назавжди. 

Чотирьох підозрюваних затримали в середу в Грузії, ще трьох осіб затримали раніше в Естонії, Франції та Литві. Ще двоє громадян Грузії перебувають під судовим наглядом у Франції з моменту затримання в аеропорту Брюсселя в листопаді 2023 року.

 

Georgians

27.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Читомо. 23 травня росіяни вкотре обстріляли Харків та поцілили у палітурний цех друкарні "Фактор-друк". Загинуло семеро працівників підприємства, 21 людина...
Далее
22.05.2024
Суспільне, посилаючись на сайт видання, повідомляє, що шведський журнал 20TAL присвятив свій новий номер українській літературі та сучасним українським письменникам. Як написано на сайті 20TAL: "№10/1...
Далее
21.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на видання "Читомо". З початку повномасштабного вторгнення почалася масштабна чистка фондів публічних бібліотек. Як сказала ще у 2022-му народна депутатка та...
Далее