До виходу готується поетична збірка Вікторії Амеліної "Свідчення". Сама письменниця загинула від російської ракети

Письменниця та громадська діячка Вікторія Амеліна загинула від удару російської ракети по Краматорську, який стався 27 червня 2023 року. Дівчина перебувала у місті разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. Вони вечеряли в ресторані, по якому росіяни влучили ракетою. Амеліна отримала важкі поранення, лікарі боролися за її життя, але письменниця померла 1 липня.   

Новину про вихід збірки поезії "Свідчення" у своєму FB написала подруга Вікторії Амеліної Софія Челяк: "Два дні після мого дня народження, 15 травня Вікторія, зокрема написала, що хоче видати збірку поезій, її назва "Свідчення", а видати вона хоче її у Видавництво Старого Лева і просить мене допомоги з ілюстратором".

Після смерті Вікторії Амеліної Софія разом з іншими подругами письменниці зібралися "щоб разом вгадувати що б сподобалося Віці". Яким чином правильно доробити й випустити збірку. 

Ілюстратором запросили Данило Мовчана. Бо, як написала Челяк: "Хотілося сакральності, для мене це був єдиний можливий варіант для ілюстрації, щоб вона звучала в унісон з поезією. Проглядаючи верстку, ми зрозуміли, наскільки це було правильне рішення".

Редактурою збірки займалася Челяк разом із чоловіком Вікторії Олександром Амеліним. 

Закриє "Свідчення" хронологія подій, яку Софія Челяк ретельно формувала, спираючись на листування із Вікторією: "Виявилося, що за час повномасштабного вторгнення не було днів, коли ми не списувалися чи не зідзвонювалися. Це чорна робота, я думала що зійду з розуму, поки читала все, від безжальної пустки її відсутності, яку я не знаю, чи колись заповню". 

Мабуть, найвідомішою книгою Вікторії Амеліної був роман "Дім для Дома" 2017 року випуску. 

 

27.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на Читомо. 23 травня росіяни вкотре обстріляли Харків та поцілили у палітурний цех друкарні "Фактор-друк". Загинуло семеро працівників підприємства, 21 людина...
Далее
22.05.2024
Суспільне, посилаючись на сайт видання, повідомляє, що шведський журнал 20TAL присвятив свій новий номер українській літературі та сучасним українським письменникам. Як написано на сайті 20TAL: "№10/1...
Далее
21.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на видання "Читомо". З початку повномасштабного вторгнення почалася масштабна чистка фондів публічних бібліотек. Як сказала ще у 2022-му народна депутатка та...
Далее