Фільм "Повстання Штатів" встановив рекорд у бокс-офісі для студії A24

За одинадцять років свого існування студія A24 створила доволі винятковий послужний список фільмів, багато з яких інтенсивно обговорювались, завойовували нагороди, формували кіноландшафт: "Відьма", "Все завжди і водночас", "Спадковість", "Леді-Птаха". Сюди можна додати, наприклад, серіал "Сварка". І це тільки вершина айсберга. Ще вони після повномасштабного вторгнення продовжили прокатувати свої фільми у РФ, але таким, на жаль, займаються не тільки вони. 

Новий фільм Алекса Ґарленда (сценарист "28 днів по тому") "Повстання Штатів" (в оригіналі "Civil War") став найдорожчим фільмом в дистрибуційній історії студії. На його виробництво було витрачено 50 мільйонів доларів. Цифра не така дивовижна в порівнянні із бюджетами Marvel, але враховуючи, що A24 — незалежний гравець, що спеціалізується на авторському кіно, треба визнати, що бюджет Ґарленду виділили все ж таки серйозний. 

І як виявилось ризики були виправдані. В рідній для A24 Північній Америці фільм "Повстання Штатів" зібрав 25,7 мільйона доларів за дебютний вікенд. Це рекорд для студії. І заявка на те, що провокативна, втім, не без провалів робота Ґарленда може в підсумку зібрати серйозні гроші. Звичайно, якщо фільм покаже добру прокатну динаміку. 

Щодо останнього, то враховуючи, що у "Повстання Штатів" з одного боку схвальні 83 відсотки від критиків та позитивні 77 відсотків від глядачів на Rotten Tomatoes, а з іншого — посередня оцінка B- від Cinemascore (вони вимірюють привабливість кіно серед аудиторії), прогнозувати щось поки важко. Це кіно про американців тут і зараз, тому в США воно поверне гроші точно. Наскільки далеко стрічка вийде за кордон окупності, поки не ясно. 

В будь-якому випадку, цей фільм вже скинув з першого місця у домашньому бокс-офісі блокбастер "Ґодзілла та Конга: Нова імперія".

"Повстання Штатів" можна подивитися й в українських кінотеатрах. 

Тим часом Алекс Ґарленд та Денні Бойл готують до випуску "28 років по тому" — третю частину чудової зомбі-серії. 

 

29.05.2024
Стала відома дата виходу в український прокат фільму "Конотопська відьма". Стрічка була знята вже за часів повномасштабного вторгнення та експлуатує народний сюжет (чи мем), що з'явився ще в першій по...
Далее
28.05.2024
Документальна стрічка має назву "Реал". Вона була знята безпосередньо на фронті: Олег Сенцов вступив до лав ЗСА у перші дні повномасштабного вторгнення й досі перебуває в армії. Рік тому підрозділ реж...
Далее
28.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на піар-службу фільму. Стрічка "Будинок «Слово»: нескінчений роман" стартувала в українському прокаті 9 травня, відтоді на цю історичну драму сходили 83031 чо...
Далее