На кінофестивалі Миколайчук OPEN покажуть новий фільм Стіва Макквіна. Він зняв "12 років рабства"

Цього року кінофестиваль Миколайчук OPEN відбудеться втретє. Період: з 16 по 23 червня. Місто — Чернівці. Однією з привабливих атракцій кіносмотру стане українська прем'єра нового фільму відомого британця Стіва Макквіна "Окуповане місто". Це перша документальна стрічка в кар'єрі оскароносного (за "12 років рабства") режисера. 

"Окуповане місто" — масштабне полотно з купою інформації та хитрим монтажем, в якому розповідається про нацистську окупацію Амстердаму та проводяться паралелі із сьогоденням (ковід, українські біженці, які біжать від війни, розв'язаної новими нацистами). 

Макквін взагалі тяжіє до історичних екскурсів та пов'язаних із ними роздумів. Його дебютом був фільм "Голод" про боротьбу лідерів Ірландської республіканської армії проти умов утримання у в'язницях. "12 років рабства" зрозуміло про що. Симпатична антологія "Мала сокира" була про жахливі прояви расизму у Великобританії. 

В "Окупованому місті" настала черга інших поневолювачів. Світова прем'єра цього фільму відбулася в рамках 76-го Каннського кінофестивалю. До виробництва доклали руки професіонали з A24 ("Все завжди й водночас", "Кит"). 

На Миколайчук OPEN стрічка буде показана в рамках документальної секції "Невигадане", в якій раніше демонструвалися суто українські документальні роботи.  

 

12.04.2024
В 44 українських містах вийшов новий фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс" — тепла, кумедна, щемка історія дорослішання хлопчика, на ім'я Тимофій в провінційному українському містечку. Події відбуваються у 9...
Далее
05.04.2024
Цього року перший міжнародний фестиваль ЛҐБТКІА+кіна в Україні відбудеться вже вдруге. Головна локація — київський кінотеатр "Жовтень". Декілька днів тому ми дізналися, які фільми увійшли до позаконку...
Далее
03.04.2024
Перший український квір-кінофестиваль Sunny Bunny цього року відбудеться вдруге. На сторінці фесту в Instagram почала з'являтися інформація про позаконкурсну програму. Це ті фільми, які не отримають п...
Далее