Фільм Марини Вроди "Степне" отримав найвищу нагороду кінофестивалю в Трієсті

Цього року кінофестиваль в італійському Трієсті пройшов в ювілейний 35-й раз. Найкращим фільмом конкурсу був названий "Степне" — повнометражний дебют Марини Вроди. Ця повільна, уважна до персонажів, щемка та красива стрічка також отримала приз глядацьких симпатій. 

Події фільму розгортаються у невеличкому селі, куди приїздить чоловік середніх років доглядати за своєю хворою матір'ю. Мама помирає, чоловік перебирає її речі, бере участь у поминальній вечері, мляво з'ясовує стосунки із братом та йде додому в місто.  

Журі фестивалю пояснило свій вибір такими словами: "Приз Трієста отримує фільм режисерки-дебютантки, який особливо вразив нас своїм меланхолійним зображенням життя села, що зникає, болю та зниклих надій, поданих водночас правдиво та із ніжністю".

Окрім цього, у 2023-му фільм "Степне" отримав приз за режисуру кінофестивалю в Локарно та був номінований на премію Спілки українських кінокритиків "Кіноколо" у шести категоріях. 

Перший фестиваль в Трієсті датується 1987 роком. Одне з його завдань: "Сприяти виникненню та розвитку культурних обмінів між європейськими країнами, зокрема між Сходом і Заходом у Новій Європі".   

 

28.02.2024
Фільм "Дюна: Частина друга" ось-ось почне крокувати світовим прокатом. Стрічка вже отримала схвальні відгуки від американських кінокритиків. Маркетингова кампанія фільму була вдалою, тому мільйони гля...
Далее
27.02.2024
Опубліковано трейлер фільму "Спостерігачі" — горор із Дакотою Феннінг про групу людей, які окремо один від одного потрапили в будинок в лісу. Виходу немає, за групою спостерігають якісь сутності. Режи...
Далее