Фільм Марини Вроди "Степне" отримав найвищу нагороду кінофестивалю в Трієсті

Цього року кінофестиваль в італійському Трієсті пройшов в ювілейний 35-й раз. Найкращим фільмом конкурсу був названий "Степне" — повнометражний дебют Марини Вроди. Ця повільна, уважна до персонажів, щемка та красива стрічка також отримала приз глядацьких симпатій. 

Події фільму розгортаються у невеличкому селі, куди приїздить чоловік середніх років доглядати за своєю хворою матір'ю. Мама помирає, чоловік перебирає її речі, бере участь у поминальній вечері, мляво з'ясовує стосунки із братом та йде додому в місто.  

Журі фестивалю пояснило свій вибір такими словами: "Приз Трієста отримує фільм режисерки-дебютантки, який особливо вразив нас своїм меланхолійним зображенням життя села, що зникає, болю та зниклих надій, поданих водночас правдиво та із ніжністю".

Окрім цього, у 2023-му фільм "Степне" отримав приз за режисуру кінофестивалю в Локарно та був номінований на премію Спілки українських кінокритиків "Кіноколо" у шести категоріях. 

Перший фестиваль в Трієсті датується 1987 роком. Одне з його завдань: "Сприяти виникненню та розвитку культурних обмінів між європейськими країнами, зокрема між Сходом і Заходом у Новій Європі".   

 

19.07.2024
Marvel багато поставили на прокатний успіх фільму "Дедпул і Росомаха". Окрім масштабного турне світом за участі Раяна Рейнольдса, Г'ю Джекмана, Емми Коррін (вона грає головну злодійку) та режисера стр...
Далее
19.07.2024
Про це повідомляє BBC. Компанія Netflix заявила, що за три весняні місяці збільшила кількість передплатників на понад вісім мільйонів людей. Сталося це завдяки виходу третього сезону "Бріджертонів" та...
Далее
19.07.2024
Опубліковано фінальний трейлер науково-фантастичного горору "Чужий: Ромул" — нової частини відомого всесвіту ксеноморфів та необережних людей, які вирішили потривожити їх спокій. Цього разу це буде гр...
Далее