Волонтери опублікували найповніший відкритий список об’єктів культурної спадщини України

В рамках міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки" волонтерами було зібрано 100 000 пам'яток культурної спадщини України. Конкурс стартував ще у 2010 році. До нього долучились більше 40 країн. По всьому світу зібрано більш ніж 3,1 млн фото. Мета конкурсу полягає в зберіганні пам'яті через каталогізацію фотографій для ілюстрування статей Вікіпедії і, як наслідок, у мотивуванні людей вивчати власну історію та культуру. 

У нас конкурс проводять з 2012 року. Він проходить під крилом ГО "Вікімедіа Україна". Про взяту висоту: 100 000 пам'яток, громадське об'єднання повідомило через пресреліз. За словами членкині оргкомітету проєкту Ольги Крезуб: "Формувати якомога точніший список об’єктів культурної спадщини важливо, щоб документувати їхній стан — через фото, відео, вивчати та сприяти їхньому збереженню. Особливо тепер, коли українські пам’ятки є під загрозою фізичного знищення через повномасштабну війну".

Ольга додає: "Формувати такий перелік волонтерам — непросто. Щороку доводиться надсилати десятки запитів органам місцевої та центральної влади. Потім потрібно перенести  інформацію в електронний формат, звірити дані (доволі часто виявляємо помилки в адресах, або навіть застарілі дані, які не звіряють, бо відсутня єдина система). Наприклад, був випадок, коли ОДА надала список пам’яток, а міська рада відповіла, що в них на території пам’яток немає (хоча в обласному списку було 22 пам’ятки) — ми навіть надіслали міській раді наші дані".

Показово, що "ювілейною", стотисячною пам’яткою в списку став костел Святого Матвія монастиря бернардинів у селі Лешневі Львівської області. Ця пам’ятка XVII століття давно перебуває в аварійному стані.

 

25.04.2024
Картину австрійського художника Ґустава Клімта, яка протягом 100 років вважалася втраченою, продали на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Незавершена картина під назвою "Портрет фройляйн Лізер" бу...
Далее
10.04.2024
Співробітник Мюнхенської пінакотеки сучасного мистецтва ("картинній галереї") виставив свою роботу в, як він сказав: "Надії досягти свого мистецького прориву". Така персональна виставка поруч з картин...
Далее