З початку століття кількість сцен сексу в голлівудських фільмах скоротилася на 40%

Про це повідомляє The Guardian. Згадуючи минулий рік в це важко повірити, адже саме у 2023-му вийшли сповнені сексу та чутливості "Бідолашні створіння", "Солтберн" та "Всі ми незнайомці". Втім, ці сучасні за своєю природою фільми хоч і можна обережно маркувати як ознаку відродження сексу на екрані, та вони були скоріше винятком й спробою догодити представникам покоління Z, які втрачають інтерес до кіно. 

Нові дослідження показують, що насправді голлівудська сексуальність швидко занепадає: у великих фільмах майже на 40% менше сексуального контенту, ніж на початку століття. 

За замовленням видання The Economist аналітик Стівен Фоллоуз зібрав дані про 250 найкасовіших фільмів починаючи з 2000 року і виявив, що у фільмах, випущених у 2023 році, було трохи більше ніж 60% еротичного вмісту від показників, що були у фільмах 2000-х років і які знаходяться на вершині цього топу 250. За жанрами найкрутіше падіння відбулося у бойовиках (приблизно на 70% за той самий період), у той час, як у романтичних фільмах зафіксовано менше змін: падіння приблизно на 20%.

Водночас, відсоток найкасовіших фільмів без сексуального вмісту значно підскочив, приблизно з 18% у 2000 році до 46% у 2023 році. Фоллоуз робить висновок, що це "найбільший рушійний фактор цього зменшення сексуального контенту", адже стало не тільки менше статевих актів на екрані, але вони зосереджені у пропорційно меншій кількості фільмів.

Фоллоуз називає низку можливих причин занепаду культури сексуальних сцен: зміни у смаках аудиторії з "перевагою контенту, який або повністю уникає сексуальних тем, або обіграє їх більш тонко"; занепокоєння продюсерів та прокатників тим, що сцени сексу можуть вплинути на глобальний прокат, якщо це призведе до більш обмежувальних вікових рейтингів або цензури й зменшить потенційне охоплення фільму; зростальний вплив "координаторів інтимної близькості", що відображає дискомфорт акторів через кількість сексуальних сцен, які їх просили зробити раніше.

Попередній аналіз, проведений Фоллоузом, показав, що з 2020 року використання координаторів інтимної близькості зросло у вісім разів.

У звіті також зазначається, що зображення інших "пороків" на екрані не зменшується з такою ж швидкістю: лайки та насильство у фільмах відбуваються приблизно на тому ж рівні, що й у 2000 році.

 

Hollywood sex scenes

Tags: Hollywood
28.05.2024
Документальна стрічка має назву "Реал". Вона була знята безпосередньо на фронті: Олег Сенцов вступив до лав ЗСА у перші дні повномасштабного вторгнення й досі перебуває в армії. Рік тому підрозділ реж...
Далее
28.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на піар-службу фільму. Стрічка "Будинок «Слово»: нескінчений роман" стартувала в українському прокаті 9 травня, відтоді на цю історичну драму сходили 83031 чо...
Далее