До складу журі основного конкурса Берлінського кінофестивалю увійшла Оксана Забужко

Письменниця, поетеса, знавець феміністичної літератури, список можна продовжувати, Оксана Забужко увійшла до міжнародного журі 74-го Берлінале. Вона буде серед тих, хто вирішить кому віддати Золотого ведмедя за найкращий фільм, а також серію Срібних ведмедів за акторську майстерність, сценарій, режисуру і так далі. В цьогорічному конкурсі 20 фільмів. Нагороди будуть вручатися 24 лютого. 

Окрім Забужко, в журі увійшли: акторка, режисерка, продюсерка і сценаристка Люпіта Ніонго (вона очолить журі), актор і режисер Брейді Корбет (США), режисер Анн Хуей (Гонконг, Китай), режисер Крістіан Петцольд (Німеччина), режисер Альберт Серра (Іспанія), актор і режисер Жасмін Трінка (Італія).

Нагадаємо, що в рамках Берлінале-2024 відбудеться світова прем'єра нового фільму Романа Бондарчука "Редакція" (секція Forum). Плюс — в цій же секції Forum запланована світова прем'єра документальної стрічки режисерки Оксани Карпович під назвою "Мирні люди", створеної у копродукції із Канадою та Францією (про дві реальності: зруйновану росіянами в Україні та, власне, російську: з перехоплених розмов окупантів із їхніми сім'ями). У програмі Panorama Dokumente відбудеться прем'єра також документального фільму "Трохи чужа" режисерки Світлани Ліщинської (про жінку, українку, яка рефлексує щодо впливу совєтського колоніального минулого на її особистість). 

До Забужко єдиним українцем, запрошеним в склад міжнародного журі був письменник Андрій Курков у 2005 році.   

 

berlinale

Tags: Berlinale
28.02.2024
Фільм "Дюна: Частина друга" ось-ось почне крокувати світовим прокатом. Стрічка вже отримала схвальні відгуки від американських кінокритиків. Маркетингова кампанія фільму була вдалою, тому мільйони гля...
Далее
27.02.2024
Опубліковано трейлер фільму "Спостерігачі" — горор із Дакотою Феннінг про групу людей, які окремо один від одного потрапили в будинок в лісу. Виходу немає, за групою спостерігають якісь сутності. Режи...
Далее