В Каннах показали байопік про Трампа. Суб'єкт дослідження планує подати позов до суду

В Каннах показали фільм "Учень" — байопік про Дональда Трампа, який зняв ірано-датський режисер Алі Аббасі, відомий за чудовими стрічками "На межі світів" та "Вбивця «Святий павук»". Аббасі сконцентрувався на початку становлення бізнес-імперії Трампа та відповідно на виході майбутнього президента США з тіні батька та становленні його особистості. Принаймні в тому її вигляді, який ми спостерігаємо зараз.  

Події фільму, таким чином, відбуваються у 80-х. У фокусі автора сам Трамп, якого грає Себастіан Стен ("Свіжатинка"), його наставник, юрист, скандальна фігура в американському політикумі Рой Кон (його грає Джеремі Стронг зі "Спадкоємців") та перша дружина Трампа Івана (Марія Бакалова з "Борат 2"). 

Сценарій стрічки написав журналіст Габріель Шерман. Він висвітлював президентство Трампа, а також Fox News та його засновника Роджера Ейлза. 

Фільм вже викликав поляризовані відгуки критиків. Хтось назвав його недостатньо сміливим порівняно з іншими роботами режисера, хтось навіть сентиментальним. Втім, "Учня" точно будуть обговорювати. Тим паче у рік виборів у США, де Трамп може знову стати президентом: ненависть демократів до Трампа може розбитися об їхню ж розгубленість та зарозумілість.  

Та є у фільмі як мінімум одна контроверсійна сцена: епізод зі зґвалтуванням Трампом своєї дружини Івани. Цікаво, що під час процесу розлучення на початку 90-х Івана Трамп звинувачувала чоловіка у зґвалтуванні, але потім відмовилася від своїх слів (вона померла у 2022 році). 

Й хоча сам суб'єкт дослідження навряд чи бачив фільм Аббасі, він вже планує подати на авторів "Учня" до суду саме за цей епізод. "Ми подамо позов, щоб відповісти на відверто неправдиві твердження цих удаваних режисерів", — заявив у понеділок Стівен Ченг з кампанії Трампа. "Це сміття — чиста вигадка, яка робить сенсаційну брехню, яку давно розвінчали", — палко продовжив Ченг й додав: "Як і у випадку з незаконним судом Байдена, це втручання у вибори голлівудської еліти, яка знає, що президент Трамп знову займе Білий дім і переможе обраного ними кандидата, тому що нічого з того, що вони зробили, не спрацювало".

Вдалий вийшов фільм в Аббасі чи ні наразі сказати складно, але фраза режисера сказана ним під час пресконференції про те, що "настав час знову зробити фільми політичними" свідчить про те, що своїх цілей автор "Учня" точно досяг. 

На прем'єру стрічки в Канни прилетіли Стен, Бакалова та сам Аббасі. Джеремі Стронг бути присутнім не зміг, втім, скинув своє фото з голим торсом. Фото всім показав режисер. 

 

13.06.2024
Опубліковано трейлер фільму "Підбурювачі" — комедійного трилеру грабіжників, план яких пішов шкереберть й вони почали відчайдушно імпровізувати. Одного грабіжника звати Рорі, він колишній морпіх й йог...
Далее