Два українські фільми покажуть на фестивалі у Південній Кореї

На 25-му Міжнародному кінофестивалі у Чонджу (Jeonju International Film Festival), який цього року відбудеться з 1-го по 10 травня покажуть "Ля Палісіаду" Філіпа Сотниченка та "Кисневу станцію" Івана Тимченка. Про це розповідає Суспільне із посиланням на Держкіно. Обидві стрічки візьмуть участь у міжнародній програмі (International Competition). 

Із фільмом "Ля Палісіада" український глядач вже мав можливість ознайомитися. Українська прем'єра цього пострадянського нуара відбулася в рамках фестивалю "Київський тиждень критики". Там же він отримав премію кінокритиків "Кіноколо" в категорії "Найкращий повнометражний ігровий фільм".

Це квазідетективна історія, події якої розвиваються трішки в сьогоденні та здебільшого в 1996 році, напередодні скасування смертної кари, яка нашій країні дісталася в спадок від СРСР. 

11 січня фільм вийшов в національний прокат. 

 

 

Назва фільму "Киснева станція" Івана Тимченко ("Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»") спливала в медіа менше. Це біографічна драма, що розповідає про життя Мустафи Джемілєва влітку 1980 року, коли його засудили на чотирирічне заслання в Усть-Майський улус Якутської АРСР. Там він працював на кисневій станції. Там же у нього із дружиною Сафінар народився син. 

На засланні Джемілєв познайомився та часто спілкувався з українцем В'ячеславом Чорноволом, якого радянська влада також засудила до Якутії.  

Робота над фільмом почалася ще п'ять років тому. 

Прем'єра обох стрічок в рамках фестивалю відбудеться 4 травня. 

 

28.05.2024
Документальна стрічка має назву "Реал". Вона була знята безпосередньо на фронті: Олег Сенцов вступив до лав ЗСА у перші дні повномасштабного вторгнення й досі перебуває в армії. Рік тому підрозділ реж...
Далее
28.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на піар-службу фільму. Стрічка "Будинок «Слово»: нескінчений роман" стартувала в українському прокаті 9 травня, відтоді на цю історичну драму сходили 83031 чо...
Далее