Дружина Френсіса Форда Копполи та мати Софії. Померла Елеонор Коппола

Про це повідомляє Associated Press. В п'ятницю в оточенні сім'ї вдома в Резерфорді, Каліфорнія, померла Елеонор Коппола. Причина смерті не була названа. Їй було 87 років. 

Шлюби в Голлівуді часто розпадаються не витримавши випробувань славою та грошима. І хоча в історії Френсіса Форда Копполи та його дружини Елеонор були складні часи, їхній союз протримався понад 60 років. Елеонор стала матір'ю відомої й визнаної у всьому світі режисерки Софії Копполи, сценариста й продюсера Романа Копполи (номінація на "Оскар" за "Королівство повного місяця"). Її взагалі можна назвати матріархом цього розгалуженого сімейства. 

Другий син Джан-Карло, який працював на знімальних майданчиках багатьох фільмів свого батька, загинув у 1986-му у віці 22 років в аварії на човні.

"Я не знаю, що дала сім’я, окрім того, я сподіваюся, що вони показали приклад сім’ї, яка заохочує одне одного у творчому процесі, яким би він не був", — сказала Елеонора Associated Press у 2017 році. "Так сталося в нашій сім’ї, що кожен вирішив наслідувати сімейний бізнес. Ми не просили їх і не очікували цього від них, але вони це зробили. Одного разу Софія сказала: "Горіх далеко від дерева не падає".

Елеонор виросла в окрузі Орандж, штат Каліфорнія та познайомилася з Френсісом, коли працювала асистентом художника постановника над режисерським дебютом свого майбутнього чоловіка — фільмом жахів 1963 року "Деменція 13". Продюсував його легендарний Роджер Корман. Через кілька місяців після знайомства Елеонор завагітніла, і пара одружилася в Лас-Вегасі в лютому 1963 року.

Роботу в кіно Елеонор при цьому не закинула. Починаючи із військової драми "Апокаліпсис сьогодні" 1979 року, Елеонор часто документувала закадрове життя фільмів свого чоловіка. Зйомки "Апокаліпсису сьогодні" на Філіппінах тривали 238 днів. Тайфун знищив декорації. У Мартіна Шина стався серцевий напад. Загинув член будівельної бригади. Френсіс Форд Коппола був на піку своєї еґоцентричності.

Елеонор задокументувала велику частину цього хаосу у фільмі 1991 року "Серця темряви: Апокаліпсис режисера", який став одним із найвідоміших документальних фільмів про створення кіно.

У 2016 році, у віці 80 років, вона написала та поставила свій перший повнометражний фільм "Париж може зачекати" — комедійне road movie про подорож Європою, яке було добре сприйнято критиками.

Елеонор померла прямо напередодні прем'єри в Каннах довгобуду свого чоловіка — профінансованого власними силами епічного "Мегалополіса". 

В нещодавно написаних мемуарах (третіх за списком) вона написала: "Я ціную те, що моє несподіване життя розтягнуло та затягнуло мене в стільки незвичайних способів і завело у безліч напрямків, які виходили за межі моїх найсміливіших уявлень".

 

eleanor-coppola

29.05.2024
Стала відома дата виходу в український прокат фільму "Конотопська відьма". Стрічка була знята вже за часів повномасштабного вторгнення та експлуатує народний сюжет (чи мем), що з'явився ще в першій по...
Далее
28.05.2024
Документальна стрічка має назву "Реал". Вона була знята безпосередньо на фронті: Олег Сенцов вступив до лав ЗСА у перші дні повномасштабного вторгнення й досі перебуває в армії. Рік тому підрозділ реж...
Далее
28.05.2024
Про це повідомляє Суспільне із посиланням на піар-службу фільму. Стрічка "Будинок «Слово»: нескінчений роман" стартувала в українському прокаті 9 травня, відтоді на цю історичну драму сходили 83031 чо...
Далее